Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3247

Kol kas

For now
Režisierius: Herman Asselberghs

Belgija, 2017 m., hibridinis, 32 min., olandų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V

Per didžiausius sąmyšius laikas sustoja.

Pagrindiniai vaidmenys filme, regis, tenka gamtai, vėjui, savaiminiam judėjimui. Kūrinys vystosi tarsi banguotų: vietos atsiranda ir dingsta, tuomet vėl randas. Levinski parkas, Maksimiliano parkas, Habimos aikštė, Liūto aikštė, Cukočio parkas, Times aikštė, galiausiai – pastoraliniai kraštovaizdžiai skirtinguose viduržemio jūros kraštuose. Viskas čia taip pat: žmonės laukia, praeina, bando prastumti laiką. Kontrastas tarp pabėgėlių ir piliečių, turistų ir aktyvistų, izraeliečių ir palestiniečių, europiečių ir amerikiečių pamažu tirpsta. Asselberghs pasitelkia kartotę, filmuoja mįslingus rankų gestus, sukurdamas atskirą pasaulį, kuriame susitikimai, susikirtimai ir išsiskyrimai vyksta kas akimirką. Šis filmas tarsi bando vystytis drauge su įvykiais. Jis šiuolaikiškas tikrąja šio žodžio prasme – vykstantis šiuo laiku.

Filmas vystytas menininkų filmų gamybai skirtoje tarptautinėje platformoje „On and For Production“ (2014 – 2016, http://onandforproduction.eu). Platformos tikslas – nagrinėti menininkų filmų kūrybos ypatumus bei galimybes, analizuoti inovatyvius judančio vaizdo kūrinių kūrimo bei platinimo modelius, stiprinti šioje srityje dirbančių menininkų gebėjimus bei vystyti tarptautinius ryšius.

Apie režisierių

Belgų menininkas Hermanas Asselberghsas (g. 1962 Mechelene) savo kūryba kvestionuoja ribines vaizdo ir garso, pasaulio ir medijos, poezijos ir politikos susidūrimų situacijas. Jo instaliacijos ir video darbai rodyti Tate Modern Londone, Pompidu centre Paryžiuje, „documenta X“ parodoje Kaselyje, Niujorko „Deitch Projects“, CGAC Santjage de Komposteloje, Dortmundo „hartware“, Roterdamo „Witte de With“ ir kitose šiuolaikinio meno erdvėse, Roterdamo, Berlyno, Marselio, Osnabriuko kino festivaliuose, Graco medijos ir architektūros bienalėje, „Rencontres Internationales Paris/Berlin/Madrid“.

2007 menininkas buvo apdovanotas Berlyno Transmedialės prizu.

Hermanas Asselberghsas gausiai rašo apie kiną ir vizualiąją kultūrą ir dėsto Sint-Lukas (LUKA) meno universiteto kino fakultete Briuselyje.

Operatorius: Fairuz, Mieriën Coppens

Muzika: Boris Debackere