Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3244

Ko jūs pykstat?

Why Are You Angry?
Režisierius: Rosalind Nashashibi, Lucy Skaer

Jungtinė Karalystė, Prancūzijos Polinezija, 2017 m., 18 min., N-13

Pavadinimą filmui autorės pasiskolino iš Polio Gogeno vėlyvųjų darbų. Sekdamos prancūzų menininko pėdomis, jos iškeliauja į Taitį kurti šiuolaikinių tenykščių moterų atvaizdų. Drauge jos diskutuoja Gogeno Taičio moterų atvaizdavimo tradiciją: režisierės stengiasi aprėpti tiek jo specifinio žvilgsnio ir vaizdavimo keliamas problemas, tiek ir įvertinti suteikiamas galimybes. Filme keliami fundamentalūs moters vaizdavimo ir mito galios klausimai.

„Ko jūs pykstat?“ medžiaga – tai Taičio moterų portretai šalia jų namų, darbe ir autorių nuomotame bute.

Filmo premjera įvyko šiuolaikinio meno parodoje Dokumenta 14 (2017), jis rodytas Berlyno KW Šiuolaikinio meno institute, Tate St. Ives meno galerijoje Kornvalyje ir kitur.

Apie režisieres

Rosalind Nashashibi (g. 1973 m.) gyvena ir dirba Londone. Pagrindinės jos medijos – kinas, tapyba ir grafika. Kamera menininkei yra akis, kuri fiksuoja akimirkas ir įvykius, perpina kasdieną su fantastiniais ir mitologiniais elementais. Nashashibi 52-ojoje Venecijos bienalėje atstovavo Škotiją, jos darbai rodyti 7-ojoje Manifestoje, Šiaurės šalių trienalėje, 10-ojoje Sharjah ir 14-ojoje Dokumentoje. Ji – pirmoji moteris, pelniusi „Beck's Futures“ prizą (2003 m.), o 2017 m. ji buvo nominuota prestižiniam Ternerio apdovanojimui. Šiuo metu ji yra Goldsmiths universiteto vaizduojamųjų menų docentė.

Lucy Skaer (g. 1975 m.) gyvena ir dirba Glazge ir Londone. Jos skulptūros, filmai, tapybos darbai ir piešiniai dažnai gimsta iš rastų fotografijų. Taigi jos darbai gimsta tikrovėje, tačiau patyrę įmantrios transformacijos procesus, jie lieka erdvėje tarp to, kas atpažįstama ir to, kas dviprasmiška, tarp atvaizdo ir abstrakcijos. Skaer darbai eksponuoti ir pirmąjame Škotijos prisistatyme Venecijos bienalėje, ir 2007 m. 2003 m. ji nominuota „Beck's Future“ prizui, 2009 – Ternerio prizui, jos darbai rodyti įvairiose pasaulio šalyse. Ji bendradarbiauja duete Nashashibi/Skaer ir yra viena menininkių kolektyvo „Henrio VIII žmonos“ steigėjų.