Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1396

Klivlendas prieš Volstrytą

Cleveland contre Wall Street
Režisierius: Jean-Stéphane Bron

Prancūzija, Šveicarija, Dokumentinis, 2010 m., 98 min.
Filme „Klivlendas prieš Volstrytą“ atkuriamas fiktyvus teismo procesas, nukreiptas prieš bankininkus, kaltinamus dėl pasaulinės 2007–2010 metų krizės. 2008 m. sausio 11 dieną Klivlendo miesto pasamdytas teisininkas Džošas Kohenas ir jo komanda suformavo bei pateikė teismo ieškinius prieš 21 banką, kuriuos laikė atsakingais dėl miesto bankroto. Tuo tarpu Volstrytas ėmėsi visų įmanomų priemonių, kad išvengtų šio teismo proceso. Nors filme pasakojama niekada neįvykusio teismo proceso istorija, visi faktai, teismo dalyviai bei jų liudijimai yra realūs: teisėjas, advokatai, liudytojai ir netgi prisiekusieji, kurie galiausiai paskelbia savo verdiktą. Žingsnis po žingsnio, vienam liudytojui keičiant kitą, filmas atskleidžia tai, kaip veikia būsto paskolų rinkos bei kaip nekilnojamojo turto įkeitimo mechanizmas sudavė skaudų smūgį pasaulinei ekonomikai. Šis kapitalizmą analizuojantis filmas yra teismo, kuris galėtų įvykti, pavyzdys.

Apdovanojimai:

2010 m. – apdovanojimas už perspektyvumą ir padėka filmo režisieriui už kūrybinius laimėjimus Miuncheno kino festivalyje (Vokietija).
2010 m. – publikos apdovanojimas Paryžiaus kino festivalyje (Prancūzija).
2011 m. – prizas už geriausią dokumentinį filmą Nacionalinių Šveicarijos kino apdovanojimų renginyje (Šveicarija).

Apie režisierių:

Šveicarijos kino režisierius Jean-Stéphane‘as Bronas gimė 1969 m. Lozanoje. Jis studijavo savo gimtajame mieste ir įgijo Aukštosios vaizduojamųjų ir taikomųjų menų mokyklos diplomą. 1997 m. J.-S. Bronas pristatė savo pirmąjį dokumentinį filmą „Mūsų departamentams žinomas“ (Connu de nos services), vėliau sukūrė dokumentinį filmą „Geras vairavimas – penkios vairavimo mokyklų istorijos“ (La bonne conduite - Cinq histoires d'auto-école, 2000), o 2003 m. pristatė pirmąjį kino teatrams skirtą filmą „Javai parlamente“ (Mais im Bundeshuus: le génie helvétique, 2003), tapusį vienu lankomiausių filmų Šveicarijoje 2006 m.
Scenarijus: Jean-Stéphane Bron

Operatorius: Julien Hirsch