Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3440

Klajoklis: Briuso Čatvino pėdomis

Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin
Režisierius: Werner Herzorg

Jungtinė Karalystė, 2019 m., dokumentinis, biografinis, 85 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais

Legendinis rašytojas ir keliautojas Briusas Čatvinas merdėdamas nuo AIDS pasikvietė savo draugą ir bendramintį Wernerį Herzogą prašydamas parodyti pastarojo šviežiai sukurtą filmą apie Sacharos gentį. Mainais, kaip išsiskyrimo dovaną, Čatvinas Herzogui padovanojo kuprinę su kuria keliavo po pasaulį. Po trisdešimties metų, įkvėptas drauge su Čatvinu turėta bendra aistra klajokliškam gyvenimui, nešinas kuprine, Herzogas išsiruošia į kelionę. Kelyje režisierius atskleidžia išnykusių genčių, klajūnų ir svajotojų istorijas.

Jis keliauja į Pietų Ameriką, kur Čatvinas parašė knygą „Patagonijoje“, kurioje minimos mįslingos dinozaurų istorijos, mitai ir kelionės į pasaulio pabaigas rašytoją pavertė literatūros sensacija. Australijoje, kur Herzogas ir Čatvinas susipažino, Herzogas tyrinėja šventų Aborigenų tradicijų galias, kurios įkvėpė garsiausią Čatvino knygą „Dainos“. O Anglijoje, įspūdinguose Velso pakraščio kraštovaizdžiuose jis atranda vienintelę vietą kurią Čatvinas įvardino namais.

Ši istorija papasakota nepakartojamu Herzogo stiliumi, pilna įsimintinų personažų ir susitikimų, režisierius tyrinėja kūrybiškumą ir asmenines vizijas, kurios jį siejo su Čatvinu – tai pasakojimų galia ir aistra įžvelgti žmonijos patirtis bendruomenėse gyvenančiose paribiuose. Vaizduodamas vieno charizmatiškiausių XX a. rašytojo portretą, tuo pat metu filmas atveria duris į vieno vizionieriškiausių pasaulio režisierių vaizduotę ir aistras.

 

Seansai
  • Kaunas
  • Spalio 24 d. 19:00  Kauno kultūros centras (Kęstučio g. 1.)