Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1570

Kiek sveria jūsų pastatas, pone Fosteri?

How Much Does Your Building Weigh, Mr. Foster?
Režisierius: Norberto López Amado, Carlos Carcas

Ispanija, Jungtinė Karalystė, dokumentika, 2009 m., 72 min.
Filme pasakojama vieno žymiausių šiuolaikinių architektų Normano Fosterio karjeros istorija. Nuo pat neturtingoje Mančesterio darbininkų šeimoje praleistos vaikystės N. Fosteris domėjosi, kaip dizainas gali pagerinti gyvenimo kokybę. Filme atskleidžiama ir tai, kaip architekto svajonės ir patirtys (studijos Jeilio architektūros ir meno mokykloje ir pažintis su Richardu Buckminsteriu Fulleriu) paveikė jo žinomiausių projektų, tokių kaip pastatas Pekino oro uoste, Reichstagas Berlyne ar „Hearst“ pastatas Niujorke, įgyvendinimą. Pasak architekto, artimiausioje ateityje gyventojai apleis kaimo vietoves ir visa pasaulio populiacija kelsis į miestus. „Kiek sveria Jūsų pastatas, pone Fosteri?“ fiksuoja kaip žymaus architekto biure gimsta stulbinantys architektūriniai sprendimai, padėsiantys išspręsti ateityje kilsiančias problemas.
 
Apdovanojimai:
 
2010 m. – TCM publikos apdovanojimas už geriausią Europos filmą San Sebastijano kino festivalyje (Ispanija).
2010 m. – geriausio užsienio dokumentinio filmo apdovanojimas Docville tarptautiniame dokumentikos festivalyje Levene (Belgija).
 
Apie režisierius:
 
Norberto Lópezas Amado gimė Galicijoje, Ispanijoje. Ten jis studijavo teisę ir kino režisūrą. 1989 m. N. L. Amado įkūrė Ispanijos naujienų agentūrą „EFE“. Kiek vėliau, jis pradėjo kurti trumpametražius ir dokumentinius filmus. Carlosas Carcasas gimė 1968 m. JAV, Floridoje. Baigęs Bostono universiteto Komunikacijos koledžą, dirbo televizijos operatoriumi. Jo pirmasis režisuotas dokumentinis filmas „Senas vyras Bebo“ (Old Man Bebo, 2007) buvo apdovanotas Traibekos kino festivalyje Niujorke, 2008 m.
Scenarijus: Deyan Sudjic

Operatorius: Valentín Alvarez

Muzika: Joan Valent