Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1400

Išsiskyrimas

Jodaeiye Nader az Simin
Režisierius: Asghar Farhadi

Iranas, Drama, 2011 m., 123 min., persų k. su lietuviškais subtitrais, N-13
Sutuoktiniai Naderas ir Simina gyvena neramumų krečiamame Irane. Galvodama apie geresnes galimybes dukrai, moteris nori palikti šalį, tačiau Naderas nesutinka: jis jaučia pareigą rūpintis sergančiu tėvu. Simina nenori nusileisti ir pareikalauja skyrybų. Dilema tarp pareigos tėvui ir meilės dukteriai sukrečia šeimos gyvenimą. „Išsiskyrimas“ - tai jaudinanti istorija apie pasirinkimus ir žmogiškąsias vertybes: meilę, atsakomybę ir pasiaukojimą. Į Kauną atkeliaujantis filmas šiųmetiniame Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje tapo pirmuoju Irano filmu, laimėjusiu „Auksinio lokio“ apdovanojimą, ir pirmąja kino juosta, tais pačiais metais susišlavusia juos net tris.

Apdovanojimai:

2011 m. – „Auksinis lokys“ už geriausią filmą bei „Sidabrinis lokys“ geriausio aktoriaus ir aktorės kategorijose Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (Vokietija).
2011 m. – geriausio filmo ir geriausio scenarijaus apdovanojimai Tarptautiniame Dublino kino festivalyje (Airija).
2011 m. – apdovanotas už geriausią filmą, geriausią operatoriaus darbą, geriausią režisūrą, geriausią scenarijų, geriausią garso takelį ir geriausius antraplanius vaidmenis Tarptautiniame Fajr kino festivalyje (Iranas).
2011 m. – „Auksinės arenos“ prizas už geriausią filmą Tarptautiniame Pulos kino festivalyje (Kroatija).
2011 m. – geriausio filmo apdovanojimas Tarptautiniame Sidnėjaus kino festivalyje (Australija).
2011 m. – geriausio filmo apdovanojimas Tarptautiniame Jerevano kino festivalyje (Armėnija).

Apie režisierių:

Asgharas Farhadi gimė 1972 m. Irane. Teherano universitete baigęs teatro studijas, režisierius atrado savo pašaukimą – kiną. Tarptautinio pripažinimo sulaukė sukūręs trečiąjį filmą „Apie Eli“ (About Elly, 2009), kuris Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje buvo įvertintas geriausio režisieriaus prizu. Asgharo Farhadi filmai pasižymi humanizmo pajauta ir itin stipriu vertybiniu pamatu. Jo filmai pasakoja Irano gyvenimą atspindinčias istorijas bei nagrinėja gyvenimiškas dilemas.
Scenarijus: Asghar Farhadi

Operatorius: Mahmood Kalari

Muzika: Mohammad Reza Delpak Reza Narimizadeh Mahmood Sammakbashi

Vaidina: Leila Hatami, Peyman Moadi, Shahab Hosseini, Sareh Bayat, Sarina Farhadi, Babak Karimi, Ali-Asghar Shahbazi, Shirin Yazdanbakhsh, Kimia Hosseini, Merila Zarei