Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3217

Informacijos laukas

Информационное Поле
Režisierius: Alex Anikina

Rusija, 2017 m., trumpametražis, dokumentinis, 24 min., rusų k. su lietuviškais ir angliškais subtitrais, V

Režisierė Alex Anikina filme tyrinėja kaimo namelio, kaip materialaus ir nematerialaus pasakojimo ir fikcijos lauko, vaidmenį Rusijos istorijoje. Pasakojimas pradedamas pinti menininkės šeimos name, kuris yra audringų įvykių ir didelių pokyčių, vykusių Rusijos kaime dvidešimtajame amžiuje, liudininkas. Filme eksperimentuojama su skirtingų apimčių pasakojimais: nuo kamerinio namų pasakojimo iki Tunguskos meteorito, kritusio Sibire 1908 m. ar Lenino mirties 1924 m., atskleidžiant folkloristines šiuolaikinės medijos šaknis.

Didžiųjų naratyvų akimirkos įsibrauna į šeimos namus: naujienų laidos ištrauka meta katastrofos šešėlį; ekraną užpildo Rusijos laukų vaizdinys; industrializacijos propagandos plakatas tampa mokslinės fantastikos nuspalvintu realybės atspindžiu.

Akimirkos, kai filmo naratyve medijuojamos persipina skirtingo laiko atkarpos, tampa akimirkomis, kurių erdvė priklauso tik suvokėjui. Ši erdvė dalyvauja paraistoriniame tinkle, kuriame seniausieji vaizdiniai, keliaudami rizomatiniais tinklais, geba replikomis ir filmuotos medžiagos minutėmis įsibrauti į dabarties laiką.

Apie režisierę

Alex Anikina, g. 1989 m. Kolomnoje, Rusijoje, yra menininkė, kino kūrėja ir tyrėja, šiuo metu – Goldsmiths universiteto Londone doktorantė ir Kino ir audiovizualikos kurso asistentė. Jos disertacijos tyrimo objektas yra algoritmais generuojama vaizdo medžiaga posthumanizmo kontekste. A. Anikina savo meninėje praktikoje susitelkia į judantį vaizdą, programinę įrangą ir kalbą. Jos darbai rodyti Maskvos šiuolaikinio meno bienalėje, Haus der Kulturen der Welt Berlyne, Gaîté Lyrique Paryžiuje, Niujorke esančiame Antologijos kino archyve, Nacionaliniame šiuolaikinio meno centre Maskvoje, Korėjos kino archyve, Seulo „Art Sonje“ muziejuje, Stambulo „Sanatorium“ galerijoje, Kinijos Goethe institute ir Krasnojarsko muziejaus bienalėje. Jos darbų yra įsigijęs Nacionalinis šiuolaikinio meno centras („ROSIZO“). 2018 m. menininkė pakviesta drauge su Luba Eliott ir Yasemin Keskintepe kuruoti Utrechte (Nyderlanduose) vykstantį medijų meno festivalį IMPAKT, kurio programos pavadinimas šiemet - „Algoritminės superstruktūros“.

Scenarijus: Alex Anikina

Operatorius: Alex Anikina

Muzika: James Wilkie