Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_521

Georgas

Georg
Režisierius: Peeter Simm

Estija, 2007, 107 min, biografinė drama
„Georgas“ – tai biografinis filmas apie garsiausio Estijos dainininko Georgo Otso (1920-75 m.) likimą ir kūrybinį bei asmeninį gyvenimą. Šis nepaprastai talentingas solistas niekada taip ir nepasiekė didžiųjų pasaulio operos scenų. Tokie buvo laikai. Be to, Estijoje jis buvo žinomas tik Sovietų Sąjungos ir Suomijos klausytojams. Unikalus Georgo Oto balso tembras nepamirštamas iki šių dienų.

Filme pasakojamas menininko likimas sunkiais ir nepastoviais laikais. Tai labai asmeniška istorija apie meilę, intrigas ir šeimą. Georgas buvo vedęs tris kartus. Prieš pat karą jis susituokė su savo mylimąja Margo. Buvo sakoma, kad jie – gražiausia Estijos pora. Deja, išskirti karo jie niekada nebesusitiko.

21 m. Georgas Otsas buvo pašauktas į sovietų armiją. Jaroslavlyje (Rusija) jis pametė galvą dėl dailios sunkaus likimo šokėjos Astos Sar. Vaikystę praleidusi Afrikoje ir Prancūzijoje, Asta nuo šešerių metų amžiaus buvo žinoma Estijoje kaip talentinga šokėja, nors niekada nelankė oficialių šokio pamokų. Menišką sielą ir temperamentą ji greičiausiai paveldėjo iš čigonės motinos.

Po karo Georgas ir Asta pradėjo karjerą Estijos teatre: jis operos chore, o ji baleto trupėje. Georgas greitai užkopė solisto karjeros laiptais, o Astai taip ir neapvyko ištrūkti iš kordebaleto. Šokėja, visą vaikystę apsupta vunderkindo šlovės, negalėjo su tuo susitaikyti, todėl poros santykiuose ėmė augti meninis pavydas. Nors galiausiai šeima iširo, ši demoniška moteris įtakojo Georgo gyvenimą iki pat paskutinių jo dienų.

Trečiasis Georgo Otso gyvenimo etapas prasidėjo jam susituokus su modeliu Ilona ir gimus jų dukrai Marijanai. Kai viskas atrodė tobula, apsireiškė liga. Gydytojai neslėpė diagnozės. Georgas žinojo, kad jam liko nebe daug. Sirgdamas nepagydoma liga, jis ėmėsi įgyvendinti vieną iš savo gyvenimo svajonių – pastatyti Mocarto „Don Žuano“ operą. Jis ne kartą atliko šio veikėjo vaidmenį tiek scenoje, tiek realiame gyvenime. Bet ateina paskutinis kartas kai išsilaisvinimo iš šaltų akmeninės statulos gniaužtų nebėra.
Scenarijus: Alexsander Borodianski, Mati Pöldre

Operatorius: Rein Kotov

Muzika: Juri Potejenko

Vaidina: Marko Matvere, Anstasia Makeeva, Renars Kaupers, Elle Kull, Tönu Kark