Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_701

Gali būti triukšmo

It Might Get Loud
Režisierius: Davis Guggenheim

JAV, 2008, 97min., dokumentinis
N7 - rekomenduojama vaikams nuo 7 metų
Originalo kalba su lietuvių kalbos titrais
“Gitarą galima pasidaryti iš bet ko“ – taria Jackas White‘as, grupės White Stripes gitaristas, ima lentą, tuščią butelį, kelias vinis, virvelę ir per porą minučių sumeistrauja puikiai veikiantį instrumentą. Taip prasideda filmas „Gali būti triukšmo“, kurį šįvakar programoje „Muzika, keičianti pasaulį“ Vilniaus kino mėgėjams pristato Tarptautinis Kauno kino festivalis.

Taigi, amerikiečių režisieriaus Daviso Guggenheimo dokumentinė juosta pasakoja apie tai, be ko roko muzikos paprasčiausiai nebūtų – elektrinę gitarą. D. Guggenheimas atiduoda duoklę šiam instrumentui ir trims gyvoms juo grojančioms legendoms, skirtingų kartų gitaros virtuozams: Jimmy‘iui Page‘ui (Led Zeppelin), The Edge (U2) ir Jackui White’ui (White Stripes, The Raconteurs). Šis filmas – tai tikra roko muzikos ir elektrinės gitaros istorija, papasakota per kultines, visiems roko fanams pažįstamas asmenybes.

Režisierius į vieną juostą sujungia trijų muzikantų asmenines istorijas. Lipdydamas interviu ir archyvinius vaizdus, D. Guggenheimas papasakoja ir apie kiekvieno iš jų kelią į šlovę, ir apie roko muzikos bei gitaros evoliuciją bendrai. Filme užfiksuota gitaristų patirtis – nuo pirmųjų muzikavimo bandymų iki minias žiūrovų sutraukiančių koncertų. Tačiau “Gali būti triukšmo” – tai filmas ne apie roko žvaigždes ir jų spindesį. Paprastai, nuoširdžiai ir su humoru trys gitaristai pasakoja apie savo aistrą muzikai, kūrybinio kelio pradžią, kaip ir kodėl jie kuria. Skirtingą muziką grojantys, skirtingų pažiūrų ir skirtingo amžiaus muzikantai filmo pabaigoje susirenka bendrai improvizacijai – ši nuostabi scena ne vienam melomanui tikrai įstrigs atmintyje.

Filmo ištraukos:

Scenarijus: Davis Guggenheim

Operatorius: Erich Roland, Guillermo Navarro

Muzika: Jimmy Page, The Edge, Jack White

Vaidina: The Edge, Jimmy Page, Jack White