Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2017

Donoma

Donoma
Režisierius: Djinn Carrénard

Prancūzija, Drama, 2010 m., 135 min., prancūzų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, T

Filmo centre – trijų moterų meilės istorijos. Ispanų kalbos mokytoja Analija (Émilia Derou-Bernal) įtaria, kad jos nesutarimai su įžūliu mokiniu Dacio (Vincente Perez) slepia visai ką kita. Kris (Laura Kpegli), jauna fotografė, dar niekuomet neturėjusi romantinių santykių, nusprendžia užmegzti juos su pirmu sutiktu vyru, Dama (Sékouba Doucouré), tačiau su viena sąlyga: jokio kalbėjimosi. Selma (Salomé Blechmans) laiko save ateiste, tačiau tvirtina turinti stigmų ir taip patraukia religingojo Renė (Matthieu Longatte) dėmesį. Išsiskiriančios jaunatviška, gyva, netikėta vaidyba, šios istorijos tyrinėja meilės, tikėjimo ir tapatybės klausimus bei atskleidžia šiuolaikinėje Prancūzijoje aštrias klasės ir religijos problemas. Romantinė drama „Donoma“ skelbia apie naujo, intriguojančio kinematografijos talento – Haityje gimusio, Paryžiuje gyvenančio režisieriaus Djinno Carrénard‘o – atsiradimą. Filmas, kurio biudžetas, kalbama, tesiekė 150 eurų, liudija, kad naujoji įspūdinga prancūzų kino banga gims priemiesčiuose gyvenančių jaunų žmonių, apsiginklavusių skaitmeninėmis vaizdo kameromis, dėka.

Apdovanojimai:

2012 m. – publikos apdovanojimas „Naujųjų horizontų“ tarptautiniame kino festivalyje (Vroclavas, Lenkija).

Apie režisierių:

Djinnas Carrénard‘as gimė 1981 m. Port o Prense, Haityje. Vėliau gyveno Toge, Prancūzijos Gvianoje ir Normandijoje (Prancūzija), nuo 1998-ųjų gyvena Paryžiuje (Prancūzija). D. Carrénard‘as studijavo filosofiją, tačiau netrukus metė mokslus ir atsidavė kino kūrėjo darbui. Nuo 2004-ųjų jis sukūrė keletą muzikinių vaizdo klipų ir trumpametražių filmų. „Donoma“ –režisieriaus pilnametražis debiutas. Šis filmas, kurio režisierius, scenarijaus autorius, operatorius ir montažo režisierius yra vienas žmogus, Djinnas Carrénard‘as, – tai mažo biudžeto, vizualiai stilinga eksperimentinė drama, sulaukusi žiūrovų ir kritikų pagyrimų ir ovacijų po seansų viso pasaulio kino festivaliuose. Šiuo metu Djinnas Carrénard‘as filmuoja savo antrąjį filmą, nekantriai laukiamą kino mėgėjų.

Scenarijus: Djinn Carrénard

Operatorius: Djinn Carrénard

Muzika: Frank Villabella

Vaidina: Émilia Dérou-Bernal, Salomé Blechmans, Laura Kpegli, Vincente Perez, Sékouba Doucouré, Matthieu Longatte, Marine Judeaux