Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2088

Donatas ir Avalonas

Avalon
Režisierius: Axel Petersén

Švedija, Drama, 2011 m., 79 min., švedų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N13
Buvęs vakarėlių liūtas Janas (Johannes Brost) ką tik baigė jam skirtą namų arešto bausmę ir sugrįžta pas buvusį verslo partnerį Klasą (Peter Carlberg). Jie kartu ketina atidaryti naują išskirtinį naktinį klubą „Avalonas“, o Janas nekantrauja sugrąžinti savo gyvenimą į senas vėžes. Kol paskutinius pasiruošimo darbus prieš pat klubo atidarymą jam atlieka nelegaliai samdomas Donatas iš Lietuvos, Janas pramogauja su neseniai išsiskyrusia seserimi Džeke (Léonore Ekstrand) ir mėgaujasi būsimo klubo vadovo gyvenimu. Tačiau likus vos keletui dienų iki klubo atidarymo, dėl Jano kaltės įvyksta katastrofiškas nelaimingas atsitikimas. Jano desperatiški bandymai susitvarkyti su padėtimi tempia jį vis gilyn ir vis labiau slegia, o jo svajones apie naktinį klubą ir naują gyvenimą gali tekti atidėti neribotam laikui. Jauno švedų režisieriaus Axelio Peterséno filmas „Donatas ir Avalonas“ – ironiškas hedonistiškos vartotojų visuomenės, jos godumo ir neatsakingumo portretas.
 
Apdovanojimai:
 
2011 m. – Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI prizas Tarptautinio Toronto kino festivalio (Kanada) „Atradimų“ programoje.
 
Apie režisierių:
 
Menininkas, kino kūrėjas Axelis Petersénas gimė 1979 m. Stokholme, Švedijoje. Mokėsi Karališkajame meno institute Stokholme, taip pat Scenos menų akademijos Kino ir televizijos mokykloje Prahoje, Čekijoje. A. Petersénas sukūrė kritikų pripažintų trumpametražių filmų ir vaizdo instaliacijų. Jo trumpametražio filmo „Mano ašarų pėdsakai 2“ (The Tracks of My Tears 2, 2011) premjera įvyko Tarptautinio Venecijos kino festivalio „Horizontų“ programoje. Režisieriaus pirmasis pilnametražis filmas „Avalonas“ pirmąkart parodytas Tarptautiniame Toronto kino festivalyje. Filmas buvo apdovanotas Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI prizu už geriausią debiutinį filmą, o A. Petersénas pelnė daugiausiai žadančio naujo talento Švedijos kine titulą.
Scenarijus: Axel Petersén

Operatorius: Måns Månsson

Muzika: Julian Hruza

Vaidina: Johannes Brost, Peter Carlberg, Léonore Ekstrand, Simas Lindešis, Miglė Polikevičiūtė