Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1117

Dėdė Būnmis, kuris prisimena savo praeitus gyvenimus

Lung Boonmee Raluek Chat
Režisierius: Apichatpong Weerasethakul

Jungtinė Karalystė, Tailandas, Prancūzija, Vokietija, Ispanija, drama, komedija, 113 min., 2010 m.
Inkstų liga sergantis dėdulė Būnmis (Thanapatas Saisaymaras) paskutiniąsias gyvenimo dienas nori praleisti kaime, supamas artimiausių žmonių. Juo rūpintis netikėtai pasirodo jo velionės žmonos Hujės (Natthakarn Aphaiwonk) vaiduoklis, o pradingęs sūnus grįžta namo taip pat ne žmogaus pavidalu. Apmąstydamas savo ligos priežastis, Būnmis su šeima keliauja per džiungles į paslaptingą olą – savo pirmojo gyvenimo gimimo vietą...
Tai pasakojimas apie reinkarnaciją, sielų judėjimą, žmogaus ir gamtos ryšį. Filmas yra režisieriaus padėka gimtajai šaliai, jos kultūrai bei kino menui. Tai magiška, paslaptinga ir įkvepianti komedija, išsiskirianti vaizdo ir garso rafinuotumu. Filmas užburia stilių įvairove: kartais jis komiškas ir ironiškas, kartais – rimtas ir jaudinantis, o veiksmas primena sąmonės srautą, kur vieną prisiminimą keičia kitas.

Apdovanojimai:
2010 m. – „Auksinė palmės šakelė“ Kanų kino festivalyje (Prancūzija).

Apie režisierių:
Apichatpongas Weerasethakulis gimė 1970-aisiais Bankoke (Tailandas). Čikagos menų institute įgijo kinematografijos magistro laipsnį. 1994-aisiais pradėjo kurti trumpo metražo filmus ir videoklipus, 2000-aisiais išleistas jo pirmasis vaidybinis filmas „Paslaptingas objektas vidurdienį” (Dokfar Nai Meu Marn). A. Weerasethakulis vengia Tailando komercinio kino pramonės, propaguoja eksperimentinį ir nepriklausomą kiną. 1999-aisiais įsteigė savo gamybos kompaniją „Kick the Machine Films”. Nuo 1998-ųjų A. Weerasethakulis surengė keletą parodų ir instaliacijų. Jo meniniai projektai ir vaidybiniai filmai pelnė pripažinimą visame pasaulyje ir daugybę prizų, tarp kurių – programos „Ypatingas žvilgsnis” prizas 2002-ųjų Kanų kino festivalyje už filmą „Palaimingai tavo” (Sud Sanaeha 2002) ir žiuri prizas 2004-ųjų Kanų kino festivalyje už filmą „Tropikų karštinė” (Sud Pralad 2004). 2008 m. pradėjo kelių dalių meninį projektą „Primityvus projektas”, viena jo dalių – filmas „Dėdė Būnmis, kuris prisimena savo praeitus gyvenimus”. Šis filmas pelnė prestižinę „Auksinę palmės šakelę“ šių metų Kanų festivalyje ir tapo pirmuoju Azijos filmu, laimėjusiu šį apdovanojimą nuo 1997 m., o A. Weerasethakulis tapo pirmuoju šiuo prizu apdovanotu Tailando režisieriumi.

Filmo ištraukos:
Scenarijus: Apichatpong Weerasethakul

Operatorius: Yukontorn Mingmongkon, Charin Pengpanich, Sayombhu Mukdeeprom

Muzika: Akritchalerm Kalayanamitr, Koichi Shimizu

Vaidina: Thanapat Saisaymar, Natthakarn Aphaiwonk, Sakda Kaewbuadee, Geerasak Kulhong, Jenjira Pongpas