Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3252

Brasbendas

Režisierius: Julija Gruodienė, Rimantas Gruodis

Lietuva, 2006, dokumentinis, 60 min., lietuvių kalba su angliškais subtitrais, V

Brasbendas – tai žavus kaimo mergaičių dūdų orkestras “Saulutė”, susikūręs Perekšliuose ir Sujetuose prie Panevėžio. Entuziastingas “saulučių” muzikavimas kaimo kasdienybei suteikia netikėtų, kartais komiškų, akcentų.

Apie režisierius

Julija Gruodienė gimė 1943 metais Kaišiadorių rajone, Liauriškių kaime. 1966 - aisiais baigė Vilniaus universitetą, įgijo filologės specialybę. Dirbo ,,Minties“ leidykloje vertėja, redaktore. Nuo 1984 metų dirba kino srityje – iš pradžių Lietuvos kino studijoje, vėliau, 1994–2001 metais, – Lietuvos televizijoje dokumentinių filmų redaktore, scenariste. Rašo straipsnius į kino ir kultūros leidinius. Nuo 1994-ųjų dirba su vyru, nepriklausomu kino režisieriumi ir prodiuseriu Rimantu Gruodžiu. Lietuvos kinematografininkų sąjungos ir Lietuvių kino akademijos narė.

Nuo 1994 metų sukūrė per dvidešimt dokumentinių filmų. Visi jie parodyti Lietuvos žiūrovams, tarptautiniuose kino festivaliuose, kino forumuose, bibliotekose, muziejuose. Filmai palankiai įvertinti Lietuvos ir užsienio kino kritikų, žiūrovų, yra pelnę apdovanojimų.

Rimantas Gruodis gimė 1946 metais Šiauliuose, aktorių šeimoje. 1964-aisiais, baigęs mokyklą, pradėjo dirbti Lietuvos kino studijoje operatoriaus asistentu, vėliau vaidybinių filmų režisieriaus asistentu, dokumentinių filmų redaktoriumi, kino režisieriumi. Visas kūrėjo gyvenimas susijęs su kinu – dar vaikystėje garsino vaidybinius filmus, vaidino televizijos ir radijo spektakliuose.
1977 metais baigė žurnalistiką Vilniaus universitete. Rašė straipsnius, dėstė praktikos kursą būsimiems televizijos žurnalistams. Nuo 1992-ųjų dirba kaip nepriklausomas kino režisierius, prodiuseris, operatorius. Yra stažavęs prodiuserių kursuose Danijoje. 1994 metais įkūrė filmų studiją „Periferija”. Režisieriaus kino filmai rodyti ir pelnę apdovanojimų, rodyti įvairiuose tarptautiniuose kino forumuose ir festivaliuose, taip pat Lietuvos ir užsienio televizijose. Jų yra Danijos, Vokietijos, Prancūzijos, JAV bibliotekose ir muziejuose. Lietuvos kinematografininkų sąjungos ir Lietuvių kino akademijos narys.

 

Filmas yra dalis Tarptautinio Kauno kino festivalio programos „Kiną kuria žmonės. Operatoriaus Audriaus Kemežio retrospektyva“, skirtos pagerbti Lietuvos kino operatorių Audrių Kemežį (1973 - 2018). Operatorius per savo gyvenimą nufilmavo per trisdešimt įtakingiausių Lietuvos kino režisierių vaidybinių ir dokumentinių filmų, pelnė svarbius Lietuvos ir Europos kino apdovanojimus. Savo kūryba pratęsdamas Lietuvos kino operatorių tradicijas, Audrius Kemežys pasižymėjo kaip inovatyvus savo srities profesionalas, išsiskyręs unikaliu gebėjimu etiškai, poetiškai ir įvairiapusiškai pažvelgti ir užfiksuoti filmų, su kuriais dirbo, realybę ir jos herojus.

2010 m. A.Kemežys pripažintas geriausiu Lietuvos kinematografininkų sąjungos kūrėju. 2015 metais paskelbtas geriausiu Lietuvos kino operatoriumi už kūrybišką ir meistrišką fotografijos meno bei kinematografijos sintezę filme „Meistras ir Tatjana“. 2015-aisiais jis buvo tarp dvylikos pretendentų į Nacionalinę kultūros ir meno premiją. 2017 m. kūrėjas pelnė „Sidabrinę gervę“ už geriausią operatoriaus darbą filme „Moteris ir ledynas“ (rež. A.Stonys).

Scenarijus: Julija Gruodienė, Rimantas Gruodis

Operatorius: Audrius Kemežys, Rimantas Gruodis

Prodiuseris: Rimantas Gruodis