Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2780

Adelės gyvenimas. I ir II skyrius

La vie d'Adèle - chapitres 1 et 2
Režisierius: Abdellatif Kechiche

Prancūzija, Ispanija, Belgija, 2013 m., drama, 177 min., prancūzų k. su lietuviškais subtitrais, N-16

Filmas „Adelės gyvenimas. I ir II skyrius“, sukurtas laisvai adaptavus Julie Maroh grafine knyga „Žydra spalva – šilčiausia“. Tai penktasis šio režisieriaus, aktoriaus, scenaristo Abdellatifo Kechich‘o filmas, apdovanotas auksine palmės šakele. Išimties tvarka, apdovanojimas buvo skirtas ne vien režisieriui, bet ir Adelės vaidmenį sukūrusiai, įsimintinai kine debiutuojančiai Adélei Exarchopoulos ir savo vaidmenų diapazoną šiuo filmu išplėtusiai Léai Seydoux. Filmas „Adelės gyvenimas. I ir II skyrius“ – tai pasakojimas apie mokyklą, apie šeimą, apie pirmąją meilę, apie pirmąjį darbą. Akivaizdu, kad režisieriui rūpėjo ne vien universali meilės tema, bet ir subtiliai, tačiau aiškiai išreiškiamas socialinio determinizmo, šeimos, mokytojo vaidmuo visuomenėje. 

Apdovanojimai:

2013 m. – Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI apdovanojimas ir „Auksinės palmės šakelės“ apdovanojimai režisieriui Abdellatifui Kechiche'ui ir aktorėms Adèlei Exarchopoulos bei Léai Seydoux Tarptautiniame Kanų kino festivalyje (Prancūzija).

Apie režisierių:

Režisierius, scenarijų autorius ir aktorius Abdellatifas Kechiche'as gimė 1960 m. Tuniso sostinėje, Tunise. Šešerių metų persikėlė gyventi į Prancūziją, Nicą. Studijavo dramą Antibo muzikos ir dramos konservatorijoje. Kaip kino režisierius debiutavo 2000-aisiais su keletą apdovanojimų pelniusiu filmu „Voltero kaltė“ (La Faute à Voltaire), kuriam taip pat parašė scenarijų. Režisavo filmą „Išsisukinėjimas“ (L'Esquive, 2003), pelniusį „Cezario“ „Geriausio filmo“, „Geriausio scenarijaus“ ir „Geriausio režisieriaus“ apdovanojimus. Filmas „Grūdo paslaptis“ (La graine et le mulet, 2007) pelnė „Cezario“ apdovanojimus už „Geriausią filmą“, „Geriausią scenarijų“, „Geriausią režisierių“ ir gavo Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI Specialųjį žiuri prizą. Tarptautiniame Venecijos kino festivalyje, Italijoje, buvo nominuotas pagrindiniam „Auksiniam liūto“ apdovanojimui, į kurį vėliau taip pat pretendavo kitas režisieriaus filmas „Juodoji Venera“ (Vénus noire, 2010). „Adelės gyvenimas. I ir II skyrius“ (La vie d'Adèle – Chapitres 1 et 2) – tai naujausias A. Kechiche‘o filmas, pelnęs prestižinį „Auksinės palmės šakelės“ apdovanojimą šių metų Kanų kino festivalyje, Prancūzijoje.

Scenarijus: Abdellatif Kechiche, Ghalya Lacroix

Operatorius: Sofian El Fani

Vaidina: Léa Seydoux, Adèle Exarchopoulos, Salim Kechiouche, Jérémie Laheurte, Aurélien Recoing, Catherine Salée