Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2888

88:88

88:88
Režisierius: Isiah Medina

Kanada, 2015 m., eksperimentinė dokumentika, 65 min., anglų ir prancūzų k. su lietuviškais subtitrais, N-7

Kanadiečio režisieriaus Isiah Medina filmas „88:88” – santykio tarp laiko ir kino kontempliacija.  Medinos veikėjai regimi įvairiose situacijose ir lokacijose – pora savo miegamajame, draugų būrys krepšinio aikštelėje, žmonės, leidžiantys laiką kartu, vargstantys, besidalinantys istorijomis, juokaujantys, ir, visų svarbiausia, gyvenantys. Juos sieja ateities nežinomybė, jų būtis – tarsi pakibusi laike. 88:88 – tai laikrodyje pasirodantys skaičiai dingus elektrai, vis primenantys apie nesumokėtas sąskaitas ir neišvengiamas jų pasekmes. Užuot žiūrovams siūlęs konkrečias siužeto linijas, itin inovatyvus režisieriaus braižas perteikia švystelėjančius įspūdžius iš filmo personažų kasdienybės, surinktus įvairiomis filmavimo priemonėmis, nuo mobiliųjų telefonų iki 16 mm kino juostos. Žiūrėti šį filmą – tai pasinerti į Vinipego miesto Kanadoje kasdienybę ir joje sūkuriuojančias mintis, emocijas ir viltis. „88:88” buvo rodytas vienoje išrankiausių Tarptautinio Toronto kino festivalio programų „Wavelengths“, kurios išskirtinis ženklas – originaliausi jauno kino balsai.

Apdovanojimai:

2015 m. – Geriausio debiutinio filmo apdovanojimas, Tarptautinis Lisabonos dokumentinio kino festivalis (Doclisboa, Portugalija).

Apie režisierių:

Isiah Medina gimė 1991 metais Kanadoje. Medinos kūryboje telpa itin platus kontekstų diapozonas, aprėpiantis tiek filosofiją, kurią režisierius studijavo universitete, tiek poeziją, tiek klasikinį kiną. Tačiau bene ryškiausias Medinos kūrybos bruožas – tai dėmesys socialinei tematikai: jo aplinkos žmonių bei bendraamžių Vinipege kasdienybė ir skurdas. Pirmieji režisieriaus trumpametražiai filmai pasirodė internete ir sulaukė itin daug dėmesio, o Medinos pilnametražis debiutas „88:88” patvirtino jo, kaip vieno daugiausiai žadančių avangardinio kino kūrėjų Kanadoje, reputaciją. Dėl itin inovatyvaus filmų montažo bei kinematografijos, kuriai naudojamos tiek kameros, tiek iPhone telefonai, režisierius yra lyginamas su jaunuoju Jean-Luc Godardu... jeigu šis būtų užaugęs klausydamasis hip-hopo muzikos ir skurde.  Šiuo metu režisierius gyvena ir kuria Toronte.

Operatorius: Isiah Medina, Nic Kriellaars, Alexandre Galmard

Muzika: Alexandre Galmard, Kieran Daly

Vaidina: Myles Taylor, Erik Berg, Anne Valencia, Avery Medina, Eliza Bronte, Jacklyn Kay