Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2079

33 Kalėdų Senelės gyvūnai

33 Zvēri ziemassvētku vecītim
Režisierius: Laila Pakalniņa

Latvija, Dokumentika, 2011 m., 50 min., latvių k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais
Pasirodo, Kalėdų Senelė gyvena Latvijoje esančio daugiabučio namo ketvirtame aukšte ir yra vardu Livija. Ji augina septynis šunis, šešias kates, du triušius, varną, balandį, šinšilą, jūrų kiaulytę, dešimt degu ir dar keletą žuvų. Kai kuriems Livija gali pasirodyti keista, tačiau ji tiesiog yra labai geros širdies žmogus. Ji ir jos spalvingas būstas išsiskiria pilkame ir nuobodžiame darbininkų rajone, tačiau jos ekscentriškumas kelia ir baimę. Latvių režisierė Laila Pakalniņa pasirenka netradicinį pasakojimo apie personažą būdą, suteikdama mažai žinių apie Liviją ir jos psichologinę biografiją. Ar tikrai meilė gyvūnams skatina Liviją suteikti prieglobstį tokiam dideliam jų būriui? O gal ji saugo tamsią paslaptį?
 
Apdovanojimai:
 
2011 m. – geriausio filmo apdovanojimas „Tridens Baltic“ pilnametražių filmų konkurse Talino „Juodųjų naktų“ kino festivalyje (Estija).
 
Apie režisierę:
 
Laila Pakalniņa gimė 1962 m. Liepojoje, Latvijoje. 1986 m. baigė televizijos žurnalistikos studijas Maskvos universitete, 1991 m. – kino režisūros studijas Valstybiniame kinematografijos institute (VGIK) Maskvoje (Rusija). Laila Pakalniņa parašė ir režisavo apdovanojimų pelniusių dokumentinių („Trys vyrai ir tvenkinys“ (Par dzimteniti, 2008), „Pakvaišę dėl sniego“ (Sniegs, 2012), trumpametražių („Anos Kalėdos“ (Anna Ziemassvetki, 1992), „Vanduo“ (Udens, 2006) ir vaidybinių filmų („Batas“ (Kurpe, 1998), „Pitonas“ (Pitons, 2003) ir „Įkaitas“ (Kilnieks, 2006).
Scenarijus: Laila Pakalniņa

Operatorius: Uldis Jancis