Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3311

TKKF kino klubas pristato: „Paplūdimio žiurkės“

repository_misc/movies/sfile_3311
  • 2018 lapkričio 6d. 19:00  Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1., Kaunas

Lapkričio 6 d. 19 val. kviečiame į kino kūrėjos Eliza Hittman filmą „Paplūdimio žiurkės“ (2017), kurį rodysime didžiojoje Kauno kultūros centro salėje (Kęstučio g. 1).

„Paplūdimio žiurkės“

Režisierė – Eliza Hittman, JAV, 2017 m., drama, 98 min., anglų kalba su lietuviškais subtitrais, N-16

Bruklino pakraštyje gyvenantis paauglys Frenkis jaučia spaudimą bendraudamas su šeimos nariais ir toksiška draugų kompanija. Bandydamas suvokti savo identitetą jis eksperimentuoja su narkotikais ir lankosi vyresnių vyrų pažinčių portaluose. Bendravimas su vyrais internete intensyvėja ir galiausiai jis pradeda su jais susitikinėti greta esančiame paplūdimyje, tuo pat metu Frenkis pradeda susitikinėti ir su mergina. Bandymai patenkinti vienas kitam prieštaraujančius troškimus jaunuolį palieka įskaudintą, o pasekmės tampa nebepataisomomis. Elizos Hittman „Sandanso“ festivalio hitas yra stiprus, žadinantis ir vizualiai paveikus charakterio tyrimas.

 

 

Apie režisierę

Eliza Hittman – daug apdovanojimų laimėjusi kino kūrėja, gimusi ir gyvenanti Niujorke. Debiutinio režisierės filmo „Tai buvo panašu į meilę“ (It Felt Like Love, 2013) premjera įvyko „Sandanso“ kino festivalyje ir Tarptautiniame Roterdamo kino festivalyje. Šis filmas buvo išskirtas kritikų tokiuose dienraščiuose kaip „The New York Times“, „The Village Voice“ ir „Los Angeles Times“. Žurnalas „Filmmaker“ Elizą Hittman priskyrė prie 25 žinomiausių nepriklausomo kino kūrėjų. Ji buvo nominuota „Gotham“ nepriklausomų filmų apdovanojimui už režisieriaus proveržį ir dviem „Nepriklausomos sielos“ kino apdovanojimams: Johno Cassavetes vardo apdovanojimui ir geriausios kinematografijos kategorijoje. Eliza Hittman taip pat yra Prato instituto kino fakulteto docentė. Antrasis jos sukurtas vaidybinis filmas „Paplūdimio žiurkės“ buvo atrinktas į „Sandanso“ scenaristų laboratoriją. Premjera įvyko „Sandanso“ kino festivalyje, kurio metu Elizai Hittman buvo įteiktas apdovanojimas už režisūrą.

 

TKKF kino klubo renginius remia Lietuvos kino centras.

Partneriai: Kauno kultūros centras, Vytauto Didžiojo universitetas, „Kauno diena“.