Į pradžią

Spalio 5 - 7 dienomis, Kauno kino festivalio filmai Panevėžyje

repository_misc/news//mfile_494
2018-10-03

Spalio 5-7 dienomis Panevėžio kino centre „Garsas“ žiūrovai turės galimybę išvysti tris 11 – ojo Tarptautinio Kauno kino festivalio filmus: dramą „Narcizas“ (rež. Dovilė Gasiūnaitė, 2012), jaunesniosios režisierių kartos sukurtą Alfredo Hičkoko „Svaigulio“ versiją „Žaliasis rūkas“ (rež. Guy Maddin, Evan Johnson, Galen Johnson, 2018) ir naują „Hario Poterio“ filmų prodiuserių darbą „Aš kovoju su milžinais“ (rež. Anders Walter, 2018)

Režisierės Dovilės Gasiūnaitės filme „Narcizas“, Teodoras (akt. Amvrosios Vlachopoulos) yra gražus ir savo vertę suvokiantis styginių kvarteto violončelininkas. Jis traukia žmones, jis juos žaloja, bet vis tiek jam neįmanoma atsispirti. Vaidmenį šioje dramoje sukūrė ir viena ryškiausių Lietuvos operos žvaigždžių – Asmik Grigorian. Filmas yra specialios festivalio programos „Kiną kuria žmonės“ dalis, skirtos kino operatoriui Audriui Kemežiui atminti. „Kiną kuria žmonės, ne kameros“, – yra pasakęs žymus Lietuvos operatorius, 2018 m. vasarį palikęs pasaulį po kovos su sunkia liga. Per du kūrybos dešimtmečius A. Kemežys dirbo su žymiausiais Lietuvos kino kūrėjais, nufilmavo daugiau nei trisdešimt filmų, tarp jų ir rež.  D. Gasiūnaitės „Narcizą“. Filmą žiūrėkite spalio 5 d. 18 val.

Nepriklausomai nuo to, ar teko matyti A.Hičkoko filmą „Svaigulys“, žiūrovai kviečiami  maloniai paklaidžioti  spalio 6 d. 18 val. vyksiančiame „Žaliasis rūkas“ seanse. Filmo režisierių teigimu: „Mūsų sukurtoji „Svaigulio“ versija, kurią konstravome savo pačių malonumui iš naujai „sukeistintos“ medžiagos, kartais tarsi rimuojasi, kartais pertvarko originalą, o kartais jį – žiaurų, naikinantį – apverčia, stačiai kaip kiaušinį keptuvėje“. Filmas žiūrovus žavės retro dvasia ir žaismingais kinematografiniais sprendimais.

Spalio 7 d. 16 val. festivalis kviečia į fantastinį filmą visai šeimai „Aš kovoju su milžinais“. Filmas pasakoja apie paauglę Barbarą (akt. Madison Wolfe), kuri  mokykloje yra pašaipų objektas – iš jos tyčiojasi bendraamžiai, jos nemėgsta mokytojai. Tačiau jie nė nežino, kad Barbara vykdo misiją – nepaisydama savo baimių, ji kovoja su grėsmingais milžinais. Nuotykių kupinas filmas rekomenduojamas kalbantis su vaikais ir jaunuoliais apie patyčių, artimojo netekties, tarpusavio santykių, brendimo temas.

Daugiau informacijos: www.garsas.lt, www.kinofestivalis.lt