Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3118

Vaizdų knyga

Le livre d'image
Režisierius: Jean-Luc Godard

Šveicarija, Prancūzija, 2018 m., dokumentinė drama, 84 min., arabų, anglų, prancūzų, italų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-16

Ar prisimeni, kaip kadaise, seniai seniai, užsiimdavome minčių mankšta? Paprastai visa prasidėdavo nuo sapno. Stebėdavomės, kaip visiškoje mūsų sąmonės tamsoje randasi tokios vaiskios spalvos. Tarsi švelnus, tylus balsas jos bylodavo svarbius, stebinančius, gilius ir tikslius dalykus.
Vaizdinys ir žodis. Tarsi blogas sapnas išsiskleidęs audrotą naktį.
Vakariečio žvilgsnis.
Prarastieji rojaus sodai.
Karas.

Apdovanojimai:
2018 m. apdovanotas Auksinės palmės ir Specialiuoju prizu Kanų kino festivalyje

Apie režisierių

Jeanas Lucas Godard‘as gimė 1930 m. Paryžiuje. Karjerą pradėjo kaip kino kritikas įtakingame kino žurnale „Cahiers du Cinéma“. Didžiąjame kine debiutavo filmu „Iki paskutinio atodūsio“ (1960) ir išgarsėjo kaip vienas ryškiausių prancūzų Naujosios bangos režisierių. J. L. Godard‘o filmografijoje beveik šimtas ilgametražių, trumpametražių bei dokumentinių filmų, tokių kaip „Moteris yra moteris“ (1961), „Gyventi savo gyvenimą“ (1962), „Panieka“ (1963), „Mažasis kareivis“ (1963), „Atskalūnų gauja“ (1964), „Pamišėlis Pjero“ (1965), „Vyriška–moteriška“ (1966) ir „Savaitgalis“ (1967) bei kiti.

Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Jean-Luc Godard

Operatorius: Fabrice Aragno

Muzika: „Editions ECM“

Prodiuseris: Fabrice Aragno, Mitra Farahani