Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3127

Spektrai

Spectres
Režisierius: Sven Augustijnen

Belgija, 2011 m., dokumentinis, 104 min., prancūzų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-13

Praėjus pusšimčiui metų nuo nepriklausomybę atgavusio Kongo Ministro Pirmininko Patrice Lumumbos nužudymo, jo šmėkla grįžta į Belgiją. Aukšto rango belgų pareigūnai, kurie tą tragišką 1961 m. sausio 17 d. buvo Elizabetvilyje (dabar – Lubumbašyje), praeities šmėkla bando atsikratyti rengdami minėjimus ar susitikimus. Skambant J. S. Bacho „Pasijai pagal Joną“, „Spektrai“ įtraukia žiūrovą į tamsiausią dieną kadaise belgų valdyto Kongo dekolonizacijos istorijoje.

Filme tyrinėdamas biopolitinio kūno sąvoką, režisierius atskleidžia, kokia plonytė linija skiria legitimizaciją ir istoriografiją nuo atsakomybės ir skolos.

Apdovanojimai

Filmas laimėjo Viešųjų bibliotekų prizą, GNCR apdovanojimą filmo platinimui Prancūzijoje ir gavo specialųjį Tarptautinio konkurso žiuri paminėjimą Tarptautiniame Marselio dokumentinio kino festivalyje.

Filmas apdovanotas Flamandų bendruomenės prizu festivalyje „Filmer à Tout Prix“ Belgijoje.

Apie režisierių

Svenas Augustijnenas (g.1970) gyvena ir kuria Briuselyje. Jo kuriami filmai, publikacijos, instaliacijos politinėmis, istorinėmis ir socialinėmis temomis kelia iššūkį dokumentikos žanrui. Drauge jo kūryboje atsispindi autoriaus dėmesys istoriografijai ir polinkis pasakoti. „Istoriografija neatsirado pati savaime. Mane žavi žmogaus gebėjimas konstruoti realybę ir istoriją pasitelkiant pasakojimus, vaizdinius ir fikciją,“ teigia režisierius.

S. Augustijneno personalinės parodos surengtos Berno parodų rūmuose, Šiuolaikinio meno centre „Wiels“ Briuselyje, „De Appel“ meno centre Amsterdame, Malmės parodų rūmuose, Monrealio šiuolaikinio meno centre „Vox“, Bardo koledžo kuratorystės studijų centre Anendeile, Niujorko valstijoje. Jis dalyvavo grupinėse parodose Kanadoje ir Prancūzijoje. Menininką atstovauja „Jan Mot“ galerija Briuselyje ir Meksike. Jis yra vienas audiovizualinės produkcijos ir distribucijos platformos „Auguste Orts“ įkūrėjų Briuselyje.

Knyga „Spektrai“ išleista „ASA Publishers“ leidyklos kaip dalis personalinės S. Augustijneno parodos.

Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Sven Augustijnen

Operatorius: Sven Augustijnen

Muzika: St Johns Passion, J.S. Bach