Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3183

Plaustas

The Raft
Režisierius: Marcus Lindeen

Švedija, Danija, JAV, Vokietija, 2018 m., dokumentinis, 97 min., anglų, prancūzų, vokiečių, švedų, ispanų, japonų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-16

1973 – jų vasara. Skirtingų religijų, kultūrų, tautybių vyrai ir moterys leidžiasi į 3 mėnesių nuotykį plaustu per Atlanto vandenyną. Prasidėjus šiai kelionei, kelio atgal nėra... Šis mokslinis eksperimentas buvo inicijuotas antropologo Santiago Genovés, su tikslu ištirti smurto prigimtį ir seksualinio potraukio dinamiką. Visi įgulos nariai buvo atrinkti siekiant tokio religijų, lyčių ir tautybių mišinio, kuris tik skatintų trintį.

Praėjus 40 metų, filmo kūrėjai pristato unikalią ekspedicijos archyvinę medžiagą ir subūrę išlikusius jos dalyvius, kviečia atvirai prabilti apie tai, kas iš tiesų vyko viename keisčiausių visų laikų socialinių eksperimentų.

Apdovanojimai:
2018 m. filmas laimėjo Geriausio tarptautinio dokumentinio filmo prizą Tarptautiniame Kopenhagos dokumentinių filmų festivalyje CPH:DOX

Apie režisierių

Marcus Lindeenas yra scenaristas ir režisierius. Debiutinis jo dokumentinis filmas „Apgailestautojai“ (Regretters, 2010) gavo prestižinį „Prix Europa“ apdovanojimą už geriausią Europos dokumentinį filmą Berlyne, Švedijos kino akademijos apdovanojimą „Guldbagge“ bei Švedijos „Emmy“. Antrojo M.Lindeen režisuoto (drauge su Mauro Andrizzi) filmo „Laimingi nelaimingi atsitikimai“ (Glorious Accidents, 2011) premjera įvyko Venecijos kino festivalyje, kur laimėjo Geriausio vidurinės trukmės filmo prizą.

Lindeenas kuria ir teatrui – jis yra pastatęs spektaklių Švedijos ir Oslo nacionaliniuose teatruose bei „The Schaubühne“ scenoje Berlyne.

Jo 2015 m. trumpametražis „Brangusis režisieriau“ pirmąsyk parodytas Lokarno filmų festivalyje, kur laimėjo Geriausio tarptautinio trumpametražio kategorijoje.

Prieš pasirodydamas, filmas „Plaustas“ buvo pristatytas kaip instaliacija Paryžiaus Pompidu centre.

Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Marcus Lindeen

Operatorius: Måns Månsson

Muzika: Hans Appelqvist

Prodiuseris: Erik Gandini