Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3238

Pakeliui namo

Walked the Way Home
Režisierius: Eric Baudelaire

Prancūzija, 2018 m., dokumentinis, 27 min., be dialogų, V

Šis filmas sukonstruotas iš režisieriaus vaizdo įrašų, kuriose jis fiksuoja, kaip įvairiuose Europos miestuose po teroro išpuolių gausėja ginkluotų kareivių. Kamera įvairiais kampais fiksuoja kareivius ir civilius, kontrastas tarp vienų ir kitų vis ryškėja, galiausiai tapdamas siurrealiu. Režisierius dokumentinius vaizdus sulėtina, o garso takeliu pasitelkia kompozitoriaus Alvino Currano, iš kurio pasiskolina ir filmo pavadinimą (kompozicija „Walked the Way Home“ yra kompozitoriaus albume „Canti e Vedute del Giardino Magnetico“, 1973 m.) kūrinį.

Pirmą kartą į kareivius miesto gatvėse E. Baudelaire dėmesį atkreipė keliaudamas iš savo studijos Paryžiuje, filmavimus jis pratęsė Romoje.

Apie režisierių

Eric Baudelaire'as yra vaizduojamojo meno ir kino kūrėjas. Keli naujausieji ilgametražiai režisieriaus filmai, „Laiškai Maksui“ (2014), „Bjaurusis“ (2013), ir „May ir Fusako Šigenobu anabazė, Masao Adachi ir 27 metai be vaizdinių“ (2011) buvo parodyti Marselio, Lokarno, Toronto, Niujorko ir Roterdamo kino festivaliuose. Baudelaire dirba su įvairiomis medijomis, tarp jų – grafika, fotografija, bei tekstais, kurie paprastai personalinėse menininko parodose instaliuojami ir rodomi greta jo filmų. Jo darbai rodyti „ Fridericianum“ Kaselyje, „Bétonsalon“ Paryžiuje, Bergeno parodų rūmuose, Beiruto meno centre, Londono „Gasworks“ galerijoje, Delmo sinagogoje (Prancūzija), „The Hammer“ muziejuje Los Andžele. Jis dalyvavo Seulo bienalėje, Yokohamos trienalėje, Taipėjaus bienalėje, Berlyno dokumentikos forume, Paryžiaus trienalėje, Baltijos tarptautinėje trienalėje. E. Baudelaire darbų yra Barselonos MACBA, Paryžiaus Pompidu centro ir Whitney Amerikos meno muziejaus kolekcijose.

Programos dalis: Namai

Scenarijus: Eric Baudelaire

Operatorius: Eric Baudelaire

Prodiuseris: Poulet-Malassis (Eric Baudelaire)