Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3265

Moteris ir ledynas

Režisierius: Audrius Stonys

Lietuva, Estija, 2016, dokumentinis, 56 min., lietuvių ir rusų k., N-7

Kazachstano Tian Šanio kalnai. Tuiksu ledynas. 3500 m. aukštyje įsikūrusi glaciologijos stotis. Čia jau trisdešimt metų gyvena moteris. Ji visiškai viena, be jokių ryšių su civilizuotu pasauliu. Savo gyvenimą ji skyrė mokslui: ji čiuopia planetos pulsą.

Tai pasakojimas apie mirtingą Moterį ir amžiną Ledyną.

Apdovanojimai:
2017 m. apdovanotas Sidabrinėmis gervėmis už geriausią režisieriaus, geriausią operatoriaus ir kaip geriausias dokumentinis filmas
2017 m. apdovanotas Sidabrine keke Lenkijos kino festivalyje „Lubuske Lato Filmove“
2017 m. Tarptautiniame Krokuvos kino festivalyje apdovanotas FIPRESCI ir Sidabrinio rago prizais
2017 m. DocsBarcelona dokumentinio kino festivalio konkursinėje programoje gavo „What the Doc Adward“ apdovanojimą

Apie režisierių

Audrius Stonys yra kino režisierius, prodiuseris, Europos dokumentikos tinklo narys. Dėsto Lietuvos kino ir teatro akademijoje. Režisieriaus dokumentinis filmas „Neregių žemė“ gavo Europos kino akademijos Felikso apdovanojimą.

 

Filmas yra dalis Tarptautinio Kauno kino festivalio programos „Kiną kuria žmonės. Operatoriaus Audriaus Kemežio retrospektyva“, skirtos pagerbti Lietuvos kino operatorių Audrių Kemežį (1973 - 2018). Operatorius per savo gyvenimą nufilmavo per trisdešimt įtakingiausių Lietuvos kino režisierių vaidybinių ir dokumentinių filmų, pelnė svarbius Lietuvos ir Europos kino apdovanojimus. Savo kūryba pratęsdamas Lietuvos kino operatorių tradicijas, Audrius Kemežys pasižymėjo kaip inovatyvus savo srities profesionalas, išsiskyręs unikaliu gebėjimu etiškai, poetiškai ir įvairiapusiškai pažvelgti ir užfiksuoti filmų, su kuriais dirbo, realybę ir jos herojus.

2010 m. A.Kemežys pripažintas geriausiu Lietuvos kinematografininkų sąjungos kūrėju. 2015 metais paskelbtas geriausiu Lietuvos kino operatoriumi už kūrybišką ir meistrišką fotografijos meno bei kinematografijos sintezę filme „Meistras ir Tatjana“. 2015-aisiais jis buvo tarp dvylikos pretendentų į Nacionalinę kultūros ir meno premiją. 2017 m. kūrėjas pelnė „Sidabrinę gervę“ už geriausią operatoriaus darbą filme „Moteris ir ledynas“ (rež. A.Stonys).

Programos dalis: Kiną kuria žmonės. Operatoriaus Audriaus Kemežio retrospektyva

Scenarijus: Audrius Stonys

Operatorius: Audrius Kemežys, Mindaugas Survila

Muzika: Robert Jürjendal

Prodiuseris: Radvile Sumile, Riho Västrik