Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3150

Kinšasos Makambo

Kinshasa Makambo
Režisierius: Dieudo Hamadi

Kongo Demokratinė Respublika, Prancūzija, Šveicarija, Vokietija, Norvegija, 2018 m., dokumentinis, 75 min., anglų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-16

Kristianas, Benas ir Žan – Marie kovoja dėl permainų politikoje ir laisvų rinkimų gimtojoje Kongo Demokratinėje Respublikoje. Tačiau dabartinis prezidentas atsisako atsistatydinti. Kaip pakeisti įvykių eigą? Ar jie turėtų prisijungti prie istorinio opozijos lyderio ir jo galingos partijos? Ar dialogas vis dar įmanomas, ar vertėtų pasiduoti sukilimo bangai ir rizikuoti pralieti kraują? „Kinšasos Makambo“ – tai pamąstymas tiesiai iš epicentro apie politinio veiksmo reikšmę šiandienos pasaulyje ir apie tai, kokį vaidmenį jame vaidina valstybinės sienos, didžia dalimi nubrėžtos kolonijinių jėgų. Šis filmas panardina mus į Centrinėje Afrikoje verdančią kovą, kuria alsuoja trys patyrę politiniai aktyvistai.

Apie režisierių

Dieudo Hamadi 1984 m. gimė Kisaganyje (Kongo Demokratinėje Respublikoje), 2005 – 2008 m. jis studijavo mediciną. Tuomet dalyvavo keliuose dokumentinio kino kūrybinėse dirbtuvėse. Pirmieji jo trumpi dokumentiniai „Laukiančios moterys“ (Ladies in Waiting) ir „Nulinė tolerancija“ (Zero Tolerance) buvo pastebėti Berlyno, Paryžiaus, Amsterdamo ir Toronto kino festivaliuose: už filmą „Laukiančios moterys“ 2009 metais Tarptautiniame dokumentiniame kino festivalyje „Cinema du Réel“ suteikta Pjero ir Jolandos Pero stipendija. 2013 m. pirmasis ilgametražis Hamadžio dokumentinis filmas „Atalaku“ apie rinkimus Kongo Demokratinėje Respublikoje buvo apdovanotas Joris Ivens vardo prizu, skiriamu geriausiam Paryžiaus „Cinema du Réel“ festivalio filmui, prizu už geriausią užsienio filmą San Diego festivalyje „Black Film Festival“, Žiuri prizu Maroko festivalyje „FIDADOC“ bei kitais prizais. Hamadžio 2014 m. filmas „Nacionalinis diplomas“ (National Diploma) pelno ir Tarptautinį SCAM prizą, ir Potiomkino apdovanojimą „Cinema du Réel“ festivalyje. 2017 m. sukurtas „Ponia pulkininkė“ (Mama Colonel) režisieriui pelnė „Cinema du Réel“ Didįjį prizą,Tarptautinio Berlyno kino festivalio prizų ir aibę kitų apdovanojimų.

Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Dieudo Hamadi

Operatorius: Dieudo Hamadi

Muzika: Philippe Ciompi

Prodiuseris: Quentin Laurent, Frédéric Féraud, Dieudo Hamadi