Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3261

Kai aš buvau partizanas

Režisierius: Vytautas V. Landsbergis

Lietuva, 2008 m., drama, 64 min., lietuvių k. su angliškais subtitrais

Filme bandoma prikelti dar neseną skaudžią mūsų praeitį – partizaninį karą. Į šį didvyriškos ir tragiškos kovos laikmetį bandoma pažvelgti netikėtu – psichoanalitiniu – žvilgsniu.

Teatro Aktorių (G. Storpirštis), kuris spektaklyje vaidina partizanų vadą, vaidinimo metu apninka vizijos, jį nukeliančios į praeitį. Aktorius pasijaučia kaip mažas berniukas, patekęs į tragiškų pokario įvykių sūkurį. Vizijos kartojasi, tad Aktoriaus sveikata susirūpinusi teatro grimuotoja (vaid. R. Staliliūnaitė) jį įkalbina kreiptis pagalbos į Senį (A. Masiulis). Sename malūne Aktorius susitinka ne tik su Seniu, bet ir su savo paties praeitimi.

V. V. Landsbergis pažymi, kad kurdamas šį filmą jis rėmėsi K. G. Jungo mintimis apie tai, kad žmogus atgimsta dėl to, kad privalo įvykdyti jam pavestą užduotį, kurios ankstesniuose amžiuose įvykdyti nepajėgė.

Apie režisierių

Vytautas V. Landsbergis (g. 1962 m. gegužės 25 d. Vilniuje) – poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius, vaikų rašytojas. Mokėsi Vilniaus Antano Vienuolio vidurinėje mokykloje. Vilniaus universitete baigė lietuvių filologijos studijas. Studijavo kino režisūrą Tbilisio teatro institute, Antologijos filmų archyve Niujorke. 1996 metais V. V. Landsbergis studijavo teatro režisūrą Anglijoje, Lidse vykusiuose jaunųjų Europos teatro režisierių kursuose.

Režisieriaus filmografijoje – virš dvidešimties įvairios trukmės ir žanro filmų.

 

Filmas yra dalis Tarptautinio Kauno kino festivalio programos „Kiną kuria žmonės. Operatoriaus Audriaus Kemežio retrospektyva“, skirtos pagerbti Lietuvos kino operatorių Audrių Kemežį (1973 - 2018). Operatorius per savo gyvenimą nufilmavo per trisdešimt įtakingiausių Lietuvos kino režisierių vaidybinių ir dokumentinių filmų, pelnė svarbius Lietuvos ir Europos kino apdovanojimus. Savo kūryba pratęsdamas Lietuvos kino operatorių tradicijas, Audrius Kemežys pasižymėjo kaip inovatyvus savo srities profesionalas, išsiskyręs unikaliu gebėjimu etiškai, poetiškai ir įvairiapusiškai pažvelgti ir užfiksuoti filmų, su kuriais dirbo, realybę ir jos herojus.

2010 m. A.Kemežys pripažintas geriausiu Lietuvos kinematografininkų sąjungos kūrėju. 2015 metais paskelbtas geriausiu Lietuvos kino operatoriumi už kūrybišką ir meistrišką fotografijos meno bei kinematografijos sintezę filme „Meistras ir Tatjana“. 2015-aisiais jis buvo tarp dvylikos pretendentų į Nacionalinę kultūros ir meno premiją. 2017 m. kūrėjas pelnė „Sidabrinę gervę“ už geriausią operatoriaus darbą filme „Moteris ir ledynas“ (rež. A.Stonys).

Programos dalis: Kiną kuria žmonės. Operatoriaus Audriaus Kemežio retrospektyva

Scenarijus: Vytautas V. Landsbergis

Operatorius: Audrius Kemežys

Muzika: Vidmantas Blažys

Prodiuseris: Ramunė Rakauskaitė