Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3268

Aplankant Soliarį

Režisierius: Deimantas Narkevičius

Lietuva, Vokietija, 2007 m., videofilmas, 19 min., lietuvių k. su angliškais subtitrais

Šiame trumpo metražo filme Donatas Banionis, praėjus daugiau nei 40 metų po Andrejaus Tarkovskio „Soliario“ (1972) pasirodymo, dar kartą suvaidina astronautą Krisą Kelviną. A. Tarkovskio filmas pastatytas pagal fantasto Stanisławo Lemo to paties pavadinimo romaną, tik į scenarijų nebuvo įtrauktas paskutinis knygos skyrius. Pagal pastarąjį ir sukurtas D. Narkevičiaus filmas „Aplankant Soliarį“. Jame pasakojama, kaip Krisas Kelvinas prisimena savo apsilankymą Soliaryje prieš grįžtant iš kosminės misijos. Pagrindinio herojaus kadrus D. Narkevičius suderino su kosminį Soliario kraštovaizdį perteikiančiomis nuotraukomis, kurias 1905-aisiais Juodosios jūros pakrantėje padarė tapytojas ir kompozitorius Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Pats A. Tarkovskis taip pat panaudojo filmuotus Juodosios jūros paviršiaus vaizdus paslaptingosios planetos vandenynui perteikti.

Apie režisierių

Deimantas Narkevičius yra vienas ryškiausių lietuvių šiuolaikinio meno atstovų, idėjomis ir darbais toli peržengęs Lietuvos sienas. Dėl savito, novatoriško požiūrio, meno koncepcijų jis yra sulaukęs pripažinimo svarbiausiose pasaulio parodose. Skulptorius ir videomenininkas 2001-aisiais ir 2003-aisiais atstovavo Lietuvą 49-ojoje Venecijos bienalėje.

Nacionalinės premijos laureatas Deimantas Narkevičius 2008-aisiais buvo įvertintas prestižiniu Vincento apdovanojimu, kuris kas du metus įteikiamas sėkmingiausiam Europos menininkui.

 

Filmas yra dalis Tarptautinio Kauno kino festivalio programos „Kiną kuria žmonės. Operatoriaus Audriaus Kemežio retrospektyva“, skirtos pagerbti Lietuvos kino operatorių Audrių Kemežį (1973 - 2018). Operatorius per savo gyvenimą nufilmavo per trisdešimt įtakingiausių Lietuvos kino režisierių vaidybinių ir dokumentinių filmų, pelnė svarbius Lietuvos ir Europos kino apdovanojimus. Savo kūryba pratęsdamas Lietuvos kino operatorių tradicijas, Audrius Kemežys pasižymėjo kaip inovatyvus savo srities profesionalas, išsiskyręs unikaliu gebėjimu etiškai, poetiškai ir įvairiapusiškai pažvelgti ir užfiksuoti filmų, su kuriais dirbo, realybę ir jos herojus.

2010 m. A.Kemežys pripažintas geriausiu Lietuvos kinematografininkų sąjungos kūrėju. 2015 metais paskelbtas geriausiu Lietuvos kino operatoriumi už kūrybišką ir meistrišką fotografijos meno bei kinematografijos sintezę filme „Meistras ir Tatjana“. 2015-aisiais jis buvo tarp dvylikos pretendentų į Nacionalinę kultūros ir meno premiją. 2017 m. kūrėjas pelnė „Sidabrinę gervę“ už geriausią operatoriaus darbą filme „Moteris ir ledynas“ (rež. A.Stonys).

Programos dalis: Kiną kuria žmonės. Operatoriaus Audriaus Kemežio retrospektyva

Scenarijus: Deimantas Narkevičius

Operatorius: Audrius Kemežys

Muzika: Johann Sebastian Bach