Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2892

Viltingieji

Aspirantes
Režisierius: Ives Rosenfeld

Brazilija, 2015 m., drama, 74 min., portugalų k. su lietuviškais ir angliškais subtitrais, N-13

Brazilų režisieriaus Iveso Rosenfeldo debiutinis pilno metražo filmas „Viltingieji“ žvelgia į pažadais apie šlovę ir turtus jaunimą viliojantį profesionalaus futbolo pasaulį. Jaunėlis – futbolui atsidavęs atletas, žaidžiantis mėgėjų komandoje Saquaremos mieste. Jo geriausias draugas Bento – komandos ryškiausia žvaigždė, jau pasirašęs kontraktą su profesionalų lyga. Nepaisant jų ilgametės draugystės, Jaunėlis ir Bento – visiškos priešingybės: kol Bento vaikosi linksmybių ir malonumų, Jaunėlį slegia nesibaigiantys rūpesčiai dėl šeimos ir netikėto draugės nėštumo... Tačiau sėkmė vis šypsosi Bento. Byrant Jaunėlio svajonei tapti futbolo žvaigžde, dviejų vaikinų draugystei iškyla pavojus. „Viltingieji“ - sumaniai sudėliota istorija apie pavydą, neviltį ir svajones su itin netikėta pabaiga. Kritikus ir publiką Rio de Žaneiro kino festivalyje sužavėjęs filmas laimėjo geriausio režisieriaus, aktoriaus ir antrojo plano aktorės apdovanojimus.

Apdovanojimai:

2015 m. –  „Carte Blanche“ apdovanojimas Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje (Šveicarija), Geriausio režisieriaus (Ives Rosenfeld), aktoriaus (Ariclenes Barroso) ir antrojo plano aktorės (Julia Bernat) apdovanojimai Tarptautiniame Rio de Žaneiro kino festivalyje (Brazilija). 

Apie režisierių:

Brazilų kino režisierius Ivesas Rosenfeldas gimė Rio de Žaneire, kiną studijavo Federaliniame Fluminense universitete. Po studijų režisierius dešimt metų dirbo garso režisieriumi įvairiuose filmuose. 2008 metais išėjęs Rosenfeldo trumpametražis debiutas „Diena, kurios metu nenužudžiau Bertrando“ (O dia em que não matei Bertrand) buvo rodytas kino festivaliuose. „Viltingieji“ – režisieriaus pilno metražo debiutas.

Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Ives Rosenfeld, Pedro Freire

Operatorius: Pedro Faerstein

Muzika: Lucas Vasconcelos

Vaidina: Ariclenes Barroso, Sérgio Malheiros, Julia Bernat, Karien Teles, Julio Adrião, Gutti Fraga