Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2922

Silvana

Silvana - Väck mig när ni vaknat
Režisierius: Mika Gustafson, Olivia Kastebring, Christina Tsiobanelis

Švedija, 2017 m., dokumentinis, 91 min., švedų k. su lietuviškais ir angliškais subtitrais, N-16

„Silvana“ – intymus susitikimas su unikalia švedų repere bei šiuolaikinio feminizmo ikona Silvana Imam. Silvana užvaldė Skandinaviją kaip audra su bekompromisiais pareiškimais prieš visas priespaudos formas, aštriais dainų žodžiais ir dėmesiu socialinėms problemos, taip įkūnydama jaunosios kartos balsą. Filmo antraštė „väck mig när ni vaknat“ (prižadink mane, kai prabusi) – citata iš populiarios Silvanos dainos. Šis filmas seka Silvaną nuo pradžių, atskleisdamas jos kelionę nuo niekam nežinomos reperės iki žmogaus teisių aktyvistės: apdovanojimus, savasties paieškas, kone mitinį ryšį su Beatrice Eli, garsiąja Švedijos dainininke bei santykį su mama lietuve Lilia Bakanauskaite.  Tačiau po metų rampos šviesoje, Silvana palūžta: jai nusibosta būti ženklinamai „stiprios moters etikete“ ir ji nusprendžia atskleisti kitą savo pusę, įrodančią, kad nėra superherojų – yra tik žmonės. Šis žvilgsnis į lietuvių kilmės Švedijos muzikos ikoną – bekompromisis, kaip ir pati Silvana.

Apie režisieres:

Filmo režisierės Mika Gustafson, Olivia Kastebring ir Christina Tsiobanelis susipažino studijų metu Fridhems menų gimnazijoje Svalovo savivaldybėje Švedijoje.

Mika Gustafson studijavo kino režisūrą Valand Akademijoje Geteborge, Švedijoje. Gustafson studijų baigiamasis filmas „Mephobia“ (2017) buvo rodytas Geteborgo kino festivalyje.

Olivia Kastebring gimė 1987 metais, kiną studijavo Geteborgo universitete. „Silvana“ – režisierės pilnametražis debiutas. Šiuo metu Kastebring gyvena ir kuria Švedijos sostinėje Stokholme.

Christina Tsiobanelis gimė 1987 metais Malmėje, Švedijoje. Režisierė studijavo kiną Stokholmo universitete, o kino srityjedirba nuo 2010 metų. Tsiobanelis sukūrė pagrindinį vaidmenį Mikos Gustafson filme „Mephobia“.

Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Charlotte Landelius

Operatorius: Christina Tsiobanelis, Mika Gustafson, Olivia Kastebring

Muzika: Therese Helgesson

Vaidina: Silvana Imam, Beatrice Eli, Lilia Bakanauskaitė, Suzana Imam, Talal Imam, Babak Azarmi