Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3026

Pėdsakai jūroje. Paliktųjų mirčiai byla

Liquid Traces. The Left-to-Die Boat Case
Režisierius: Charles Heller, Lorenzo Pezzani

Jungtinė Karalystė, 2014 m., dokumentinis, 17 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, N-13

Charles Heller ir Lorenzo Pezzani dokumentika „Pėdsakai jūroje. Paliktųjų mirčiai byla“ žvelgia į vieną tragiškiausių šiuolaikinės migracijos krizės aspektų – tarptautinių organizacijų neveiksnumą ir to pasekmes. Vadinamoji „paliktųjų mirčiai“ byla – 2011 metų karo su Libija metu įvykusi tragedija, kurios metu nuskendo 72 žmonės, plaukę link Lampedūzos salos Viduržemio jūroje. Nepaisant to, kad apie šiuos pripučiama valtimi keliaujančius migrantus žinojo NATO, kariniai sraigtasparniai bei praplaukęs karinis laivas, jie buvo palikti likimo valiai 14 dienų, ir iš didelio žmonių būrio išgyveno tik 9. Heller ir Pezzani projektas žvelgia į šio įvykio pėdsakus, regimus jūroje. Tradiciškai manoma, kad jūra – tai erdvė, kurioje ištirpsta joje nutikusių įvykių pėdsakai, tačiau šis projektas įrodo, kad jūra taipogi gali būti liudininkė. „Pėdsakai jūroje. Paliktųjų mirčiai byla“ leidžia iš unikalios perspektyvos pažvelgti į migrantų krizę, suteikdamas balsą tiems, kurių istorijos paskęsta jūroje bei šaltoje statistikoje.

Apie režisierius:

Charles Heller yra mokslininkas ir kino režisierius, tyrinėjantis migracijos politiką Europoje. 2011 metais Helleris buvo vienas iš „Forensic Oceanography“ projekto, nagrinėjantį mirtinus militarizuoto sienų režimo padarinius Viduržemio jūroje, įkūrėjų. Naujausieji Hellerio darbai – „Pėdsakai jūroje. Paliktųjų mirčiai byla“ byla“ bei „Mirtis nuo išgelbėjimo“ (Death by Rescue, 2016). Režisierius šiuo metu užsiima moksline veikla Goldsmiths universitete Londone.

Lorenzo Pezzani taip pat dėsto Goldsmiths universitete Londone. Pezzani – architektas, doktorantūros studijas atlikęs Goldsmiths universitete, savo veikloje tyrinėjantis politinius ir vizualinius migracijos aspektus. Vandenynas kaip geografinė, politinė ir istorinė erdvė – vienas esminių Pezzani mokslinės veiklos nagrinėjamų subjektų. Nuo 2011 metų režisierius kartu su Charles Heller dirba „Forensic Oceanography“ projekte.

Programos dalis: Vandenynas vardan žemiškojo išlikimo

Scenarijus: Lorenzo Pezzani, Charles Heller