Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2935

Pareiga

Wajib
Režisierius: Annemarie Jacir

Palestina, Prancūzija, Vokietija, Kolumbija, Kataras, Jungtiniai Arabų Emyratai, 2017 m., drama, 96 min., arabų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-13

„Pareiga“ – tai istorija apie trapų ryšį tarp tėvo ir sūnaus šiuolaikinėje Palestinoje. Šadi, architektas, gyvenantis Romoje, atvyksta į Nazaretą aplankyti savo vienišo senyvo tėvo Abu Šadi ir atšvęsti sesers Amal vestuvių. Pagal vietinę palestiniečių tradiciją, šeimos vyrai turi asmeniškai išdalinti pakvietimus į vestuves kiekvienam svečiui. Tačiau po daugybės metų, praleistų skirtinguose pasaulio kraštuose, tėvui ir sūnui rasti bendrą kalbą yra itin sunku – kardinaliai skiriasi ne tik jų patirtys, bet ir pasaulėvaizdžiai. Filmo scenarijaus autorė ir režisierė Annemarie Jacir siužetą grindė savo šeimos patirtimis, o pagrindinius vaidmenis atliekantys Mohammad Bakri ir Saleh Bakri – tėvas ir sūnus ir už ekrano ribų. Šis filmas – šeimos, tradicijos, emigracijos ir diasporos apmąstymas, sukurtas kelio filmus primenančia maniera.

Apdovanojimai:

2017 m. – „Don Kichoto“ apdovanojimas, Jaunimo žiuri aplinkosaugos apdovanojimas, ISPEC kino apdovanojimas Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje (Šveicarija).

Apie režisierę:

Viena ryškiausių naujosios arabų kino bangos atstovių, kino režisierė, scenaristė, prodiuserė, kuratorė ir poetė Annemarie Jacir gimė 1974 m. Betliejuje. Jos novatoriškoje kūrybinėje biografijoje – šešiolika filmų, rodytų kino festivaliuose visame pasaulyje. Jacir trumpametražis filmas „Kaip dvidešimt neįmanomų“ (Like Twenty Impossibles, 2003) – pirmasis arabiškas trumpametražis filmas rodytas Tarptautiniame Kanų kino festivalyje ir nominuotas geriausioįtrgv trumpametražio filmo „Oskarui“. „Jūros druska“ (Salt of this Sea, 2008) susižėrė keturiolika tarptautinių apdovanojimų, taipogi Tarptautinės kino kritikų asociacijos FIPRESCI prizą. „Kai pamačiau tave“ (When I Saw You, 2012) buvo išrinktas geriausiu Azijos filmu 2013 m. Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje bei geriausiu arabišku filmu Abu Dabio kino festivalyje. „Pareiga“ (Wajib, 2017) – naujausias režisierės darbas, jau apkeliavęs tarptautinius Lokarno, Toronto ir Londono kino festivalius.

Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Annemarie Jacir

Operatorius: Antoine Heberle

Vaidina: Mohammad Bakri, Saleh Bakri, Raya Meddine, Maria Zreik