Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2988

Kino archeologija

Spell Reel
Režisierius: Filipa César

Vokietija, Portugalija, Prancūzija, Bisau Gvinėja, 2017 m., dokumentinis, 96 min., portugalų, mandinkių, Bisau Gvinėjos kreolų, anglų, prancūzų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-7

Portugalų kino režisierės bei menininkės Filipos César pilnametražis debiutas „Kino archeologija“– unikalus žvilgsnis į kertinį laikotarpį Bisau Gvinėjos istorijoje, nagrinėjantis kino vaidmenįformuojant šios Vakarų Afrikos valstybės politinį kontekstą bei nacionalinę tapatybę. Šis filmas – tai daugiaaspekčio mokslinio tyrimo ir duomenų skaitmenizacijos projekto, pradėto 2011 metais su Sana na N’Hada ir Flora Gomes, rezultatas. Gomes ir na N‘Hada – kino kūrėjos, filmuose užfiksavusios Bisau Gvinėjos nepriklausomybės karus (1963 – 1974) nuo šimtmečius šalį kolonizavusios Portugalijos. Daugelį metų šie revoliucingi filmai neregėjo dienos šviesos ir pamažu nyko. César pastangomis skaitmenizavus šią unikalią medžiagą Berlyne, režisierės keliavo po praeityje filmuotas vietas ir pirmąsyk rodė šiuos filmus publikai. „Kino archeologija“ – archyvas tarp praeities ir dabarties, asmeninių, politinių ir nacionalinių kontekstų intersekcija.

Apie režisierę:

Kino režisierė bei menininkė Filipa César gimė 1975 metais Porte, Portugalijoje. Menininkė studijavo tapybą Porto ir Lisabonos universitetuose. 2008 metais įgijo magistro laipsnį kontekstualizuoto meno studijose Berlyno menų universitete.  César darbai rodomi tarptautinėse parodose nuo 2001 metų, o filmus menininkė ėmė kurti 2007 metais. Jos filmai ir instaliacijos yra rodyti tarptautiniuose Lokarno, Berlyno ir Londono kino festivaliuose, taipogi Tate Modern, Vienos meno galerijoje, Venecijos bienalėje bei kitur. César darbai nagrinėja ryšį tarp vaizdo ir žiūrovo, dokumentikos ir fikcijos, politikos ir poezijos, neatsiejamą nuo kino kūrybos.

Programos dalis: Vandenynas vardan žemiškojo išlikimo

Scenarijus: Sana na N’Hada

Operatorius: Jenny Lou Ziegel