Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2896

Keršto skonis

Cocote
Režisierius: Nelson Carlo de los Santos Arias

Dominikos Respublika, Argentina, Vokietija, Kataras, 2017 m., drama, 106 min., ispanų k. su lietuviškais ir angliškais subtitrais, N-18

„Keršto skonis“ – Dominikos režisieriaus Nelsono Carlo de los Santos Ariaso istorija apie jo gimtojoje šalyje tykantį smurtą, korupciją ir socialinę nelygybę. Albertas, karštai tikintis evangelikas, dirbantis sodininku turtingame dvare Santo Domingo, grįžta namo į savo tėvo laidotuves. Išaiškėjus jo tėvo nužudymo aplinkybėms, Alberto šeima tikisi, kad šis seks vietiniu religiniu papročiu ir atkeršys už tėvo mirtį. Tačiau tai nesuderinama su sodininko įsitikinimais ir religija. Šeimoje vis didėjant įtampai, jų santykiams iškyl;a pavojus.  Nufilmuota naudojant 35 mm juostą, „Keršto skonis“ pribloškia savo spalvų bei gamtinio pasaulio – vabzdžių, paukščių, vėjo, jūros – sodrumu. De los Santos Arias įtaigiai pasitelkiant dokumentinio realizmo ir fikcijos mišinį, „Keršto skonis“ – šviežio, unikalaus ir įtaigaus balso Lotynų Amerikos kine ženklas.

Apdovanojimai:

2017 m. – „Gyvybės ženklų“ (Signs of Life) programos geriausio filmo apdovanojimas, Tarptautinis Lokarno kino festivalis (Šveicarija).

Apie režisierių:

Nelsonas Carlo de los Santos Arias gimė Dominikos Respublikos sostinėje Santo Domingo 1985 metais. Studijų Edinburgo meno koledže metu ėmė kurti eksperimentinį kiną. Vėliau įgijo magistro laipsnį Kalifornijos menų institute. De los Santos Arias pirmoji dokumentika buvo rodyta kino festivaliuose Jungtinėse Amerikos Valstijose, Europoje ir Lotynų Amerikoje. Baigiamasis režisieriaus studijų esė-filmas „Šventa Teresė ir kitos istorijos“ (Santa Teresa y Otra Historias, 2015) buvo rodytas Tarptautiniame Marselio kino festivalyje, kuriame jis laimėjo Georges‘o de Beauregard‘o apdovanojimą, o vėliau figūravo Toronto, Niujorko, Venecijos bei Mar del Plata kino festivaliuose. „Keršto skonis“ – naujausias režisieriaus darbas.

Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Nelson Carlo de los Santos Arias

Operatorius: Roman Kasseroller

Vaidina: Vicente Santos, Judith Rodriguez, Yuberbi de la Rosa, Pedro Sierra, Isabel Spencer