Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2918

Įsakymai

Orders
Režisierius: Eric Marsh, Andrew Stasiulis

JAV, 2017 m., drama, 106 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, N-13

Lietuvių kilmės amerikiečių kino režisieriaus Andrew Stasiulio ir Erico Marsho filmo „Įsakymai“ veiksmas plėtojasi kare, tačiau filmas nėra vien tik apie karą. Filmas seka bevardį kareivį, žygiuojantį be įsakymų ir apsuptą beveidžių priešų, patenkantį į spąstus Amerikos niekieno žemėje. Pasišalinęs išsavo karinio būrio, karys klajoja gatvėmis, neatpažįstamomis dėl mūšių, kurių jis neprisimena... Savo betikslės odisėjos metu jis sutinka sūnus be tėvų, pamokslininkus be pamokslų bei karininkus be žinių, pasiklydusius teroro persmelktuose Amerikos priemiesčiuose. „Įsakymai“ – tai filmas apie šiuolaikinius karo filmus, žvelgiantis ne tik į kiekvieną visuomeninio bei asmeninio gyvenimo aspektą įsismelkusį karą su terorizmu, bet ir į tai, kaip televizijos serialai bei filmai perteikia šį reiškinį. Anot Stasiulio ir Marsho, tai – sąmoningas bandymas atmesti tradicines žanro klišes ir perteikti nepasaldintą šiuolaikinio karo chaosą.

Apie režisierius:

„Įsakymai“ – lietuvių kilmės amerikiečių kino režisieriaus bei scenaristo Andrew Stasiulio pilno metražo debiutas. Stasiulis studijavo DePaul universitete Čikagoje, JAV, bei Edinburgo universitete Jungtinėje Karalystėje. Šiuo metu jis dėsto DePaul universitete bei kuria nepriklausomą kiną. „Įsakymų“ premjera Tarptautiniame Kauno kino festivalyje – pirmasis Stasiulio vizitas į Lietuvą.

Eric Marsh gimė ir užaugo Čikagoje. Jis studijavo DePaul universitete, kuriame šiuo metu dėsto. Nuo 2004 metų Eric yra dirbęs kaip režisierius, montuotojas bei trumpametražių ir dokumentinių filmų kūrėjas. 2009 metais išėjo pirmasis jo ilgo metražo filmas „Į priekį“ („Frontwards“), mikro-biudžeto kelio komedija.  „Įsakymai“ – jo antrasis pilno metražo filmas.

Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Andrew Stasiulis

Operatorius: Christopher Kitahara, Ryan McCarthy, Alexander Sherman, Ben Sherman

Vaidina: Keith D. Gallagher, Scott Morton, Elan Maier, James Sparling, Otis Fine, Michael Olavson