Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2703

Žaidėjas

Gamer
Režisierius: Oleg Sentsov

Ukraina, 2011, vaidybinis, 92 min., ukrainiečių k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais

Šiuo seansu Tarptautinis Kauno kino festivalis išreiškia palaikymą talentingam režisieriui Olegui Sentsovui, kuris, 2014 m. gegužę Ukrainos teritorijoje, befilmuojant jo antrąjį filmą “Raganosis”, buvo suimtas Rusijos saugumo tarnybos atstovų ir išvežtas į kalėjimą Maskvoje. Jam pateikti kaltinimai dėl teroristinių veiksmų planavimo. Režisierius neigia šiuos kaltinimus bei teigia esantis pagrobtas ir kankinamas pareigūnų. Sventsovas kaltina Rusijos valdžią atėmus Ukrainos pilietybę ir sieja savo suėmimą su prieš Maidaną nukreipta veikla. Viešą kampaniją dėl šio režisieriaus paleidimo yra pradėję ir tokie kino industrijos atstovai kaip Agnieszka Holland, Ken Loach, Mike Leigh, Pedro Almodovar.

Filmas pasakoja apie Kosą, kuris didžiąją laiko dalį praleidžia prie kompiuterio ekrano žaisdamas Quake. Ateina diena, kai Kosas išvyksta į Pasaulio taurės varžybas. Jis nori tapti geriausiu.

Apie režisierių:

Olegas Sentsovas (g. 1976 m., Simferopolyje, Ukrainoje) studijavo ekonomiką Kijeve bei mokėsi scenarijaus rašymo ir režisūros Maskvoje. Žaidėjas yra pirmasis pilnametražis režisieriaus darbas, be šio filmo jis yra sukūręs du trumpametražius darbus. Žaidėjas buvo pristatytas Roterdame ir jau spėjo laimėti ne vieną apdovanojimą tarptautinuose festivaliuose. 2014 m. gegužę befilmuojant antrąjį filmą Rhino, Olegas buvo suimtas Federalinės Rusijos saugumo tarnybos ir išvežtas į kalėjimą Maskvoje. Jam pateikti kaltinimai dėl teroristinių veiksmų planavimo. Režisierius neigia šiuos kaltinimus bei teigia esantis pagrobtas ir kankinamas pareigūnų. Olegas kaltina Rusijos valdžią atėmus Ukrainos pilietybę ir sieja savo suėmimą su prieš Maidaną nukreipta veikla. Ši byla yra žinoma ir tokiems kino industrijos atstovams kaip Agnieszka Holland, Ken Loach, Mike Leigh, Pedro Almodovar, kurie yra pradėję viešą kampaniją dėl Olego Senstsovo paleidimo.

Programos dalis: Speciali Ukrainos kino programa

Scenarijus: Oleg Sentsov

Operatorius: Yegor Petryk

Vaidina: Vladislav Zhuk, Olexandr Fedotov, Zhanna Biryuk