Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2624

Gyvenimas akvariume

Vonarstræti
Režisierius: Baldvin Zophoníasson

Islandija, Suomija, Švedija, Čekija, 2014, drama, 130 min., islandų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-18

Trijų veikėjų gyvenimai skirtingi. Jauna mama diba darželio auklėtoja, o vakarais kardinaliai keičia savo profesiją. Buvęs sportininkas bando efektyviai pakilti karjeros laiptais, bet įsivelia į neteisėtą veiklą. O   populiarus bei gerbiamas rašytojas nesusidoroja su alkoholizmu. . 

Nors trijulės gyvenimai nepanašūs, juos sujungia keistas saitas – visi jie vienaip ar kitaip skandinasi užribyje – prostitucijoje, korupcijoje, alkoholyje. Be to, jie visi gyvena mažame Reikjavike, kur visi viską mato ir beveik neįmanoma nesusitikti. Gyvenimas čia ankštas kaip akvariumas, bet gilus kaip bedugnė. Lankomumo rekordToronto kino festivalyje pristatytą filmą kritikai jau vadina vienu reikšmingiausių pastarojo dešimtmečio Islandijos filmų.

Apie režisierių:

Baldvin Zophoníasson (g. 1978 m. Islandijoje) taip pat yra žinomas kaip Baldvin Z. Jo karjera kine prasidėjo nuo montažo, jis taip pat dirbo kino operatoriumi ir prodiuseriu Islandijos televizijoje, Norvegijoje studijavo dokumentikos režisūrą, 2003 m. įkūrė reklamos agentūrą, kuriaip pat kūrė ir muzikinius klipus. 2004–2008 m. studijavo kino režisūrą Danijoje. Jo debiutinis filmas “Virpesiai” 2011 m. buvo parodytas Tarptautiniame Kauno kino festivalyje.

Programos dalis: Bendroji programa

Scenarijus: Birgir Örn Steinarsson, Baldvin Zophoníasson

Operatorius: Jóhann Máni Jóhannsson

Vaidina: Hera Hilmar, Thor Kristjansson, Ingvar Pórdarson