Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2557

Susitikimas su režisieriumi Marku Cousinsu

repository_misc/movies/sfile_2557
  • 2013 spalio 4d. 17:00  Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54, Kaunas
  • 2013 spalio 5d. 17:00  Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54, Kaunas

Markas Cousinsas yra unikali, kritiška asmenybė, aktyviai besireiškianti ne tik kino, bet ir politikos srityje. Ilgai buvęs žinomas kaip kino kritikas, savo BBC kanalui kurtoje laidoje „Scene by Scene“ kalbinęs garsius režisierius – Davidą Lynchą, Martiną Scorcesę, Romaną Polanskį – M. Cousinsas pats ėmėsi kurti originalų eseistinį kiną, ypač daug dėmesio skirdamas kino istorijai ir apmąstymams apie kino prigimtį. Jo 2011-ųjų projektas „Kino odisėja“ (angl. „The Story of Film: An Odyssey“, 2011) – epinė kelionė po kino istoriją – pasak kritikų, radikaliai perrašė kino istoriją.

Autorius garsus ir bendromis akcijomis su britų kino aktore Tilda Swinton. 2009-aisiais jiedu organizavo kino festivalį, kurio metu vežiojo mobilų kino teatrą po visą Škotiją. Vėliau drauge įkūrė fondą „8 ½“, skatinantį aštuntojo su puse gimtadienio proga vaikams dovanoti pažintį su platesniu kino pasauliu, peržengiančiu multipleksų ir TV produkcijos ribas.

Tarptautinio Kauno kino festivalio metu bus bus parodytos dvi dokumentinės jo juostos „Pasakojimas apie vaikus kine“ (angl. „A Story of Children and Film“, 2013) ir „Filmas pavadinimu „Meilė“ (angl. „What Is This Film Called... Love“, 2012).

Pirmasis filmas tyrinėja į vaikų dalyvavimą skirtingų šalių, skirtingų laikotarpių, įsidėmėtinų režisierių filmavimo aikštelėse. Antrajame M. Cousinsas lanko savo garbinamo rusų režisieriaus Sergejaus Eizenšteino mėgtas vietas Meksikoje. Filmo garso takelį sukūrė britų roko ikona P. J. Harvey.

Filmografija:

„Pasakojimas apie vaikus kine“(A Story of Children and Film, Jungtinė Karalystė, 2013)
„Filmas pavadinimu „Meilė“ (What Is This Film Called... Love?, Jungtinė Karalystė, 2012)
„Kino odisėja“ (The Story of Film: An Odyssey, Jungtinė Karalystė, 2011)
„Pirmasis filmas“ (The First Movie, Jungtinė Karalystė, 2009, autorius)

Tarptautiniame Kauno kino festivalyje režisierius Markas Cousinsas savo filmus pristatys: „Pasakojimas apie vaikus kine“ – penktadienį, spalio 4 d., 17:00 val., kino teatre „Romuva“; „Filmas pavadinimu ‚Meilė‘“ – šeštadienį, spalio 5 d., 17:00 val., kino teatre „Romuva“.