Į pradžią

Septintasis Kauno kino festivalis finišą pasieks pajūryje

repository_misc/news//mfile_398
2013-10-20

Intelektualiam penktadienio vakarui klaipėdiečiams Kauno kino festivalis rekomenduoja vizualiai užburiančią australų režisierės Cate Shortland dramą „Lorė (2012). Apdovanojimus tarptautiniuose festivaliuose renkanti lyriška ir neįprasta Holokausto studija supažindins su Lore (akt. Saskia Rosendahl) - vyresniąją seserimi, kuriai pavesta rūpintis jaunėliais, kai jų naciai tėvai paimami į sąjungininkų nelaisvę. „Lorė“ - sukrečianti kelionė laiku į nepakeliamai skaudžią praeitį, kurios bauginantys šešėliai dar ilgai temdys mūsų bei ateinančių kartų atmintis.

Šeštadienio popietę klaipėdiečius festivalis pakvies leistis į mūzų medžioklę kartu su dokumentinių filmų kūrėju Andreasu Koefoed bei danų inde rock kolektyvu „Efterklang“. Komanda keliaus į apleistą miestelį Piramidą, esantį Šiaurės Rusijoje, kuris kadaise buvo Rusijos anglies kasybos centras. Pasakotojas Aleksandras – buvęs Piramidos gyventojas – mus nukels į praeitį, kurioje miestas klestėjo, o imigruojantys rusų darbininkai su šeimomis gyveno tarsi paralelinėje visuomenėje, toli nuo žiaurios Sovietų Sąjungos realybės. “Piramidos vaiduoklis“ (2012) – tai išskirtinis danų muzikinis bei vizualinis šedevras atskleidžiantis ne tik „Efterklang“ grupės narių kūrybinį procesą bei albumo muzikines subtilybes, bet ir Šiaurės gamtos grožį. 
 
Prisivilioję mūzas sklidini įkvėpimo žiūrovai galės toliau kurti meilės laiškus muzikai – ekranuose maištingosios estės Heleri Saarik debiutas skambiu pavadinimu „Visi muzikantai yra šunsnukiai“ (2012). Šioje juostoje režisierė nepaklūsta taisyklėms ir žiūrovą nuveda į visatą, kurioje riba tarp realybės ir iliuzijų yra neįtikėtinai plona. Toks pasaulis pažįstamas visiems, kurie suvokė, kad yra laikas suaugti ir pripažinti, jog tik iliuzijų nepakanka. Ir pažįstamas tiems, kurie, nepaisydami visko, pasirinko svajoti.
 
Tarptautinis Kauno kino festivalis su kino mylėtojais atsisveikins sekmadienio vakarą su svarbiu Lenkijos visuomenėje įvykusių pokyčių ir devintojo dešimtmečio jaunosios kartos galimybių liudytoju tapusiu Leszek Dawid filmu „Tu – Dievas” (2012).  Kaip rašė „Gazeta Wyborcza“ teatro kritikas Romanas Pavlovskis, „šis filmas nėra dar viena švelni pasaka apie nugalėtą gėrį, tai – radikalus pasakojimas apie pasaulį, kuriame visi nekovojantys nuskęsta. Puikiai sumontuotoje, tikrais faktais paremtoje istorijoje prabylama prieštaringa hiphopo kalba.”
 
Šiais metais Tarptautinio Kauno kino festivalio viešnagė, kad ir trumpa, tačiau emocinga, paliksianti neišdildomus prisiminimus, jei ne visam gyvenimui, tai bent jau ligi kitų metų. Septintasis Tarptautinis Kauno kino festivalis Klaipėdos kultūros komunikacijų centre svečiuosis spalio 18 - 20 d.