Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2349

„Mekongo“ viešbutis

Mekong Hotel
Režisierius: Apichatpong Weerasethakul

Tailandas, Jungtinė Karalystė, Dokumentinė drama, 2012 m., 61 min., tajų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-13
Filmo veiksmas vyksta tikrai egzistuojančiame viešbutyje, įsikūrusiame šalia Mekongo upės, šiaurės rytų Tailando ir Laoso pasienyje. Filmo režisierius Mekongo upės vandenyse maišo įvairias spalvas: faktus ir fantastiką, išreiškia vampyriškus motinos ir dukros santykius, ieško ryšio, kuris sieja jaunus įsimylėjėlius ir upę. „Mekongo“ viešbutis“ buvo filmuojamas stipraus potvynio metu, todėl ir pats filmas yra kaip kylantis vanduo – įvairialypis, kalbantis apie sprogimus, politiką ir tolimus ateities planus. Pusiau dokumentinis tailandiečių kilmės režisieriaus filmas trina žanrų ribas – į scenarijų įpinta pradinio projekto „Ekstazės sodas“ filmuota repeticijų medžiaga, taip kuriant naują stilistinę kino kalbą. 
 
Apie režisierių:
 
Apichatpongas Weerasethakulas šiuo metu laikomas vienu originaliausių kino kūrėjų. Jo vaidybiniai, trumpametražiai filmai ir video instaliacijos pelnė režisieriui tarptautinį pripažinimą bei sukaupė nemažą įvairių festivalių apdovanojimų ir nominacijų kolekciją. Vienas didžiausių Weerasethakulo laimėjimų – 2010 m. Kanų Auksinės palmės šakelė už filmą „Dėdė Būnmis, kuris prisimena savo praeitus gyvenimus“ (Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives), tais pačiais metais rodytą Tarptautiniame Kauno kino festivayje. Apichatpongo režisūrinė karjera prasidėjo dar 1994 m., kuriant trumpametražius filmus. Jo lyriški ir dažnai įtraukiančiai paslaptingi filmai, sukurti atsisakant tiesioginio linijinio pasakojimo, varijuoja tarp atminties ir subtilių asmeninių, politinių bei socialinių temų.
Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Apichatpong Weerasethakul

Operatorius: Apichatpong Weerasethakul

Muzika: Chai Bhatana, Chalermrat Kaweewattana, Akritchalerm Kalayanamitr

Vaidina: Jenjira Pongpas, Maiyatan Techaparn, Sakda Kaewbuadee, Chai Bhatana, Chatchai Suban, Apichatpong Weerasethakul