Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2334

Kliedesiai

Delirium
Režisierius: Ihor Podolchak

Ukraina, Čekija, Drama, trileris, 2013 m., 96 min., ukrainiečių k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-18
Pagal Ukrainos rašytojo ir žurnalisto Dmytro Belyavskiy romaną „Induktorius“ sukurtas Ihoro Padolchako filmas „Kliedesiai“ – kaip laidotuvių procesija, lėtai judanti nuo bažnyčios iki kapinių, vedanti mus į vietą, kur sukdamasi apie keistus, iškraipytos realybės sukurtus vaizdinius, linijinė laiko seka išardoma.
Šeima kreipiasi į jauną psichiatrą, prašydama padėti diagnozuoti sergančio tėvo ligos priežastis. Vyrui išsivystęs savižudiškas potraukis virvėms ir mazgams. Atidžiai analizuodamas paciento kliedesius, jaunasis gydytojas pamažu praranda kontrolę: užduotis „kaip padėti ligoniui“ pavirsta į savianalizę „kas esu aš – gydytojas ar pacientas? Atsitiktinis svečias, šios kenčiančios šeimos narys ar katalikų kunigas, visada svajojęs apie tokį išbandymą?“. Siekiant susiprasti, geriausia viską pradėti nuo pradžių, tačiau kodėl dalykai nesustabdomai keičiasi?...
 
Apie režisierių:
 
Ihoras Podolchakas gimė 1962 m. Lvove, Ukrainoje. 1984 m. baigė studijas Lvovo dailės akademijoje. Menininkas, dailininkas, daugybės dailės projektų dalyvis ir net 25 tarptautinių parodų Kanadoje, JAV, Pietų Korėjoje, Latvijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Ispanijoje, Ukrainoje laureatas. Režisieriaus knyga „Jacob Bohme“ pelnė geriausios pasaulio knygos apdovanojimą Frankfurto knygų mugėje. 1993 m. viena iš jo 24 asmeninių parodų tapo pirmąja paroda pasaulyje, surengta kosminėje stotyje „Mir“. Vienas svarbiausių režisieriaus filmų „Las Meninas“ 2008 m. buvo pristatytas Tarptautiniame Roterdamo filmų festivalyje. Šis filmas dalyvavo 26 tarptautiniuose kino festivaliuose visame pasaulyje ir dešimtyje jų varžėsi dėl apdovanojimų.
Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Ihor Podolchak, Tamara Podolchak, Dmytro Belyansky

Operatorius: Mykola Yefymenko

Muzika: Oleksandr Schetynsky

Vaidina: Volodymyr Khimyak, Petro Rybka, Lesya Voynevych , Olha Horbach, lha Bakus, Ivan Kostenko, Vasyl Kostenko