Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2275

Kauno kino festivalio klubo seansas. J. J. Kolskio „Venecija“

repository_misc/movies/sfile_2275
  • 2012 gruodžio 19d. 18:00  VDU Menų galerija 101, Laisvės al. 53, Kaunas

Gruodžio 19 d. 18 val. VDU menų galerijoje „101“ Tarptautinis Kauno kino festivalis kartu su Lenkijos institutu Vilniuje kviečia kauniečius į nemokamą kino seansą. Vieno įdomiausių šiuolaikinio Lenkijos kino režisieriaus, magiškojo realizmo atstovo, Jano Jakubo Kolskio filmą „Venecija“ (2010).

Venecija – Mareko svajonių miestas. Jis gali neklysdamas išvardinti visų Venecijos aikščių ir gatvių pavadinimus, bet dar niekada nėra joje buvęs. Pagal šeimos tradicijas vasarą berniukas turėtų pirmą kartą su tėvais ten nuvažiuoti. Bet prasideda karas, ir vietoje Venecijos Marekui tenka vykti į tetos Veronikos vilą Lenkijos provincijoje. Tačiau kam reikalinga vaizduotė? Pakvaišusios tetulės nusprendžia Veneciją berniukui įkurti apsemtame namo rūsyje.
 
Filmas sukurtas garsaus lenkų rašytojo Włodzimierzo Odojewskio apsakymų motyvais. Gdynės kino festivalyje filmas apdovanotas už geriausią scenografiją, operatoriaus darbą, filme vaidinantis aktorius Marcin Walewski – už geriausią aktoriaus debiutą. Filmas pelnė specialųjį žiuri diplomą Monrealio filmų festivalyje ir net 4 Lenkų kino akademijos apdovanojimus – „Erelius“ – už operatoriaus darbą, garsą, scenografiją ir kostiumus.
 
Filmas bus rodomas lenkų kalba su angliškais subtitrais. Įėjimas nemokamas.