Į pradžią

Paskutinė šeštojo Tarptautinio Kauno kino festivalio stotelė - Panevėžys

repository_misc/news//mfile_324
2012-10-15

Keliaudamas po didžiuosius Lietuvos miestus šeštasis Tarptautinis Kauno kino festivalis apsilankys ir Panevėžyje. Rinktiniai festivalio filmai bus rodomi kino centre „Garsas“ spalio 16-20 dienomis. Kiekvienos dienos vakarą žiūrovų lauks rinktinės užsienio ir lietuvių kino kūrėjų juostos.

Prancūzų režisierės Estelle Larrivaz ir ukrainiečių kūrėjos Evos Neymann juostos pirmąją viešnagės dieną, spalio 16 d.,  kvies pažvelgti į mus supantį pasaulį. „Premier Plans“ (Prancūzija) kino festivalyje publikos apdovanojimą pelniusi Estelle Larrivaz drama „Gyvūnų rojus“ – tai pasakojimas apie vienos šeimos nuotykį, per kurį autorė gilinasi į regimybės ir tikrovės dialektiką. Tarptautinio Karlovi Varų kino festivalio (Čekija) programos „Vakarietiški Rytai“ pagrindinį apdovanojimą gavusioje Evos Neymann dramoje „Namas su bokšteliu“, nukeliančioje į priešpaskutinius Antrojo pasaulinio karo metus Sovietų Sąjungoje, istoriniai faktai panaudojami asmeniškam autorės požiūriui į visuomenę atskleisti.

Iš „Tapatumų“ programos į Panevėžį spalio 17 d., trečiadienį, atkeliaus Harmony Korine, Alexey Fedorchenko ir Jano Kwiecinskio filmas „Ketvirtoji dimensija“. Tai trys unikalios aukštesnio egzistencijos lygmens – ketvirtosios dimensijos – interpretacijos, kurias jungia bendra idėja: dvasinį nušvitimą sąlygoja nuolatinis vidinis kismas, požiūrių kaita. Tą pačią dieną suomių režisierės Saaros Cantell drama „Po tuo pačiu dangum“ pasakos tris istorijas apie trijų tos pačios giminės moterų gyvenimus trijų dešimtmečių laikotarpiu. Lygindama moterų gyvenimus autorė ieško atsakymų į klausimus, kaip individo asmenybę nulemia išoriniais aplinkybės, kiek laisvės iš tiesų yra pasirinkimo laisvėje.

Išskirtinio žiūrovų dėmesio vertos kino juostos iš latvių režisieriaus Rolando Kalninio ir švedų režisieriaus Roy Anderssono  retrospektyvų. Spalio 18 d. kino mylėtojai turės progą išvysti labiausiai nuo sovietinės cenzūros nukentėjusį Rolando Kalninio filmą „Pajūrio klimatas“, kuris, įpusėjus filmavimui, buvo sustabdytas ir didžioji dalis filmuotos medžiagos sunaikinta. Tai, ką matys festivalio žiūrovai, yra 1992-aisiais iš likusios medžiagos sumontuotas trumpametražis filmas, įrodantis, kad „Pajūrio klimatas“ būtų buvęs vienas originaliausių kada nors sukurtų latviškų filmų.  Spalio 20 d. bus galima pamatyti ilgu apdovanojimų sąrašu įvertintą Roy Anderssono  kino juostą „Tu gyvendamas džiaukis“.Tai  klasikines naratyvo struktūras laužanti komiška drama apie žmogiškos būtybės didybę ir menkumą, jos džiaugsmą ir liūdesį, pasitikėjimą savimi ir nerimą.

Paskutinę Kauno kino festivalio Panevėžyje dieną, spalio 20 d., panevėžiečiai turės galimybę išvysti didžiuosius Lietuvos miestus jau apkeliavusią tarptautinio pripažinimo sulaukusią Irano režisieriaus Asgharo Farhadi kino juostą „Išsiskyrimas“. Vienas įsimintiniausių 2011 m. filmų, apdovanotas „Oskaru“ geriausio užsienio filmo kategorijoje, pasakos jaudinančią istoriją apie meilę, atsakomybę ir pasiaukojimą.

Viešnagę vainikuos lietuvių režisierės Dovilės Gasiūnaitės pirmasis pilnametražis filmas „Narcizas“, 2012-ųjų Lietuvos kino ir televizijos apdovanojimuose nominuotas trims „Sidabrinėms gervėms“. Šiuolaikinėje antikinio mito versijoje autorė savitai sprendžia amžinąjį tapatumo klausimą. Filme šalia profesionalių aktorių iš Graikijos ir Lietuvos vaidina operos solistė Asmik Grigorian, architektė Audronė Kaušpėdienė bei skulptorius Robertas Antinis.

Daugiau informacijos apie festivalio programą Tarptautinio Kauno kino festivalio internetinėje svetainėje: www.kinofestivalis.lt.