Į pradžią

Papildomi Kauno kino festivalio seansai Kaune ir Vilniuje

repository_misc/news//mfile_323
2012-10-10

Oficialiai pasibaigęs Tarptautinis Kauno kino festivalis suteikia ypatingą galimybę šią savaitę kauniečiams bei sostinės gyventojams dar pasimėgauti išskirtinių filmų seansais.

Papildomi seansai vyks Vilniuje, ŠMC kino salėje, spalio 11 d. Vilniečiai turės progą  išvysti  dvi jaudinančias dramas „Atmintis gyvena pasakojimuose“ bei „Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio“.

Brazilijos režisierės Julios Murat daugybę apdovanojimų pelniusi juosta „Atmintis gyvena pasakojimuose“ – tai tyli, švelni ir subtili istorija apie laiką ir atmintį.  Pagyvenusios našlės Madalenos, gyvenančios savo mirusio vyro atmintimi, gyvenimo istoriją bei netikėtus jos vingius į miestelį atvykus jaunai fotografei Ritai, bus galima pamatyti ketvirtadienį 18.30 val.

Kiek vėliau, 20.30 val.,  taip pat ypatingai gausiai apdovanotas – šių metų Roterdamo kino festivalyje gavęs pagrindinį prizą - filmas „Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio“ papasakos istoriją apie  vienos šeimos kelionę, kuri virs ir atsisveikinimu. Peizaže ir uždaroje mašinos erdvėje ims skleistis šeimos narių santykiai. Vaikai tiesiog norės nuvažiuoti į paplūdimį, Fernandas – į žemę, paveldėtą iš tėvo, o Ana – į neegzistuojančią vietą, kur viskas vėl yra gerai.

Spalio  12 – 13 dienomis Kauno kino festivalis vėl džiugins kauniečius. M. Žilinsko galerijoje  penktadienį  18.30 val. visų kino gurmanų laukia dokumentinis filmas „Sebaldo kantrybė“, šeštadienį 18 val. - ilgai lauktas režisieriaus Tony Kaye filmas „Atsiskyrimas“.

„Sebaldo kantrybė“ – daugiasluoksnė kino esė apie kraštovaizdį, meną, istoriją, gyvenimą ir netektį, sukurta ir nufilmuota pripažinto dokumentinio kino kūrėjo Granto Gee. Už dokumentinį filmą „Joy Division“  2007 m.  G. Gee pelnė prestižinį Griersono apdovanojimą (Jungtinė Karalystė).  Tais pačiais metais Tarptautinio Kauno kino festivalio žiūrovai galėjo įsitikinti šio kūrėjo talentu – G. Gee nufilmuota kino juosta „Skotas Volkeris: trisdešimtojo amžiaus žmogus“ nepaliko abejingų.

Sebaldo kantrybė“ – labai lauktas naujausias G. Gee kūrinys, unikalus gerai žinomo rašytojo W. G. Sebaldo (1944–2001) kūrybos tyrimas, keliaujant rytine Anglija ir sekant žymiausios jo knygos „Saturno žiedai“ (The Rings of Saturn, 1995) pėdsakais. Filmas „Sebaldo kantrybė“, išsiskiriantis nepaprastu operatoriaus darbu ir užburiančiu garso takeliu, yra tikra menų – literatūros, kino ir muzikos – sintezė.

Stilingas ir sąmojingas filmas „Atsiskyrimas“ – tai šiuolaikiškas pasakojimas apie žmones, kurie darosi vis svetimesni vienas kitam, tačiau vis dėlto tebejaučia artumo poreikį. Filme „Atsiskyrimas“ „Oskaro“ laureatas Adrienas Brody vaidina pavaduojantį mokytoją Henrį Bartą, vengiantį emocinio prisirišimo ir neužsibūnantį vienoje vietoje tiek ilgai, kad užmegztų ryšį su mokiniais ar kolegomis. Henris – pasiklydusi siela su audringa praeitimi – atsiduria valstybinėje mokykloje su viskam abejingais mokiniais ir išsekusiais, irzliais darbuotojais. Netikėtai jis tampa pavyzdžiu savo mokiniams ir susidraugauja su iš namų pabėgusia paaugle.


Įsigyti bilietus į papildomus seansus bus galima renginio vietose likus 2 valandoms iki seanso pradžios.