Į pradžią

Nenuspėjamas intelektualaus kino poveikis arba Tarptautinio Kauno kino festivalio reklamos kūrybinis procesas

repository_misc/news//mfile_288
2012-07-17

Artėjant šeštajam Tarptautiniam Kauno kino festivaliui, žinią apie jį skelbs tarptautnio pripažinimo sulaukusios agentūros „Not Perfect | Y&R“ sukurta reklama, primenanti kiekvienam iš mūsų apie intelektualus kino poveikį ne tik protui, bet ir sielai.

Kaip pernai, kaip ir prieš keletą metų, taip ir šiemet Tarptautinio Kauno kino festivalio komanda festivalio reklamos kampanijos įgyvendimą atidavė į reklamos agentūros „Not Perfect | Y&R“ rankas. Pirmadienio vakarą vyko pirmoji fotosesija, skirta festivalio spaudos reklamos idėjos įgyvenimui. Pasak reklamos agentūros „Not Perfect | Y&R“ projektų vadovės Ugnės Radziukynaitės, visi fotosesijos dalyviai buvo itin fotogeniški, paklusnūs ir su kaupu išpildė visus sumanymus.

“Šiemet ieškodami idėjos reklamos kampanijai atkreipėme dėmesį į tai, kad šis festivalis savo žiūrovams siūlo išskirtinai tik intelektualųjį kiną. Tai kinas, kuris veikia kievieno iš mūsų jausmus, kuris įkvepia, palieka poveikį. Kino juostoje užfiksuoti vaizdiniai paveikia mūsų pasamonę ir jos slapčiausiose kertelėse užsilieka ilgam, apie save primenant netikėčiausiose situacijose“, - apie kūrybinį procesą pasakojo „Not Perfect | Y&R“ agentūros projektų vadovė Ugnė Radziukynaitė.

Pasak Tarptautinio Kauno kino festivalio direktorės Ilonos Jurkonytės, Tarptautinis Kauno kino festivalis – tai gyvenimo būdas, mąstymo laisvė, saviironiško žvilgsnio galimybė. Visa tai svarbu atskleisti ir reklamoje.

“Džiaugiuos, jog Tarptautinio Kauno kino festivalio kuriamą atmosferą jaučia bei įvertina reklamos agentūros „Not Perfect | Y&R“ kūrybininkai. Mums labai svarbu, kad reklamos kūrėjai įsiklausytų į mūsų vertybes ir jas kūrybingai perteiktų. Kasmet tai pavyksta, tikiu, jog ir šiemet mūsų reklama bus daugiau nei tik reklama“, - apie bendrą darbą su agentūra pasakojo Tarptautinio Kauno kino festivalio direktorė Ilona Jurkonytė.

Originalios Tarptautinio Kauno kino festivalio reklamos pastebimos ne tik Lietuvoje. Kūrybiškumo, o dažnai ir lengvos ironijos nestokojančios idėjos įvertinamos ir užsienio profesionalų.

Latvijos reklamos apdovanojimuose „Adwards 2012“ reklamos agentūra „Not Perfect | Y&R“ laimėjo pirmąją vietą televizijos reklamos kategorijoje už festivalio reklaminį anonsą „Šuo“, kurį filmavo kartu su prodiuserių kompanija „La Moustache“. Kijevo apdovanojimuose darbas „Šuo“ buvo pripažintas geriausiu festivalio darbu TV klipų kategorijoje. Lietuvos reklamos festivalyje “Adrenalinas 2012” reklamos agentūra „Not Perfect | Y&R“ apdovanota sidabrine ir net keturiomis bronzinėmis strėlėmis, iš kurių viena įteikta būtent už Tarptautinio Kauno kino festivalio spaudos maketą.

2009 metais „Not Perfect Y&R” ir gamybos namų „Dansu“ Tarptautinį Kauno kino festivalį reklamuojantis klipas pateko į kultinio Didžiojosios Britanijos žurnalą „Shots“ ir jame buvo publikuotas kaip pavyzdinis kūrybinis darbas. 

Nuotrauka Vidmanto Samuolio