Į pradžią

„Atenbergo“ seansai kino teatre „Pasaka“ - nuo balandžio 5 d.

repository_misc/news//mfile_282
2012-04-05

Tarptautiniame Kauno kino festivalyje rudenį pristatytą graikų režisierės Athinos Tsangari filmą „Atenbergas“, kuris praėjusiais metais tapo viena iš trijų juostų, nominuotų Europos Parlamento „Lux“ prizui, dar galite pamatyti kino teatre „Pasaka“ nuo balandžio 5 d.

Pagrindinį vaidmenį filme atlikusi jauna aktorė Ariana Labed Venecijos kino festivalyje buvo pagerbta geriausios aktorės apdovanojimu.
Pagrindinė „Atenbergo“ herojė Marina yra ekscentriška 23-ejų metų mažo miestelio mergina, gyvenanti savo uždarame pasaulyje. Ji primena baikštų, bet tuo pačiu ir smalsų laukinį gyvūnėlį, apatišką visumai, tačiau susitelkusį į detales, fiziologijos tyrinėjimus. Ji stoja ant esminių gyvenimo pasikeitimų slenksčio. Netrukus mirsiantis tėvas bando paruošti dukrą socialiniam gyvenimui, tuo tarpu pati Marina savo kūną jaukinasi panašiai kaip laukinį žvėrį...

Jungtinės Karalystės laikraštis „The Independent“ filmą vadina „pakvaišusia sociologine komedija su paikomis eisenomis ir paukščių cypsėjimu“.

„The Guardian“ kino kritikas Steve’as Rose’as kviečia atkreipti dėmesį į filmo ryšius su kitais svarbiais kūriniais: „Filmo citatų spektras itin platus – nuo graikiškosios tragedijos iki Kubriko, Buñuelio, tačiau nepaisant to, kad filmas pavadintas iškraipytu vardu, dera pripažinti, kad pagrindinis įkvėpėjas vis tiktai yra Davidas Attenborough.“

Režisierė A. R. Tsangari pripažino: „Pamaniau, kaip įdomu stebėti Mariną su lygiai tokiu pačiu moksliniu švelnumu, su kokiu D. Attenborough stebi savo objektus“.

Repertuarą rasite www.kinopasaka.lt