Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2188

Žmonės ten

Cilvēki tur
Režisierius: Aik Karapetian

Latvija, Kriminalinė drama, 2012 m., 90 min., rusų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais
Janas (Iļja Ščerbakov) su seneliu (Eduard Murašov) gyvena daugiabučių rajone apleistame priemiestyje. Jis ir jo geriausias draugas Krekeris (Semion Serzin) dienas leidžia rūkydami „žolę“ ir užsiimdami smulkiais nusikaltimais. Tačiau susitikimas su gražuole Sabina (Viktorija Kondratenko) apverčia Jano kasdienybę aukštyn kojomis. Jis pajunta potraukį sutikto „auksinio jaunimo“ gyvenimo būdui ir trokšta pradėti naują gyvenimą mieste, tačiau susiduria tik su panieka. Jo viltis apie meilę, užuojautą ir naujas galimybes sužlugdo negailestingos miesčioniškojo pasaulio taisyklės, tad vaikinas supranta, kad pasikliauti jis gali tik savimi. Latvių režisieriaus ir scenarijų autoriaus Aiko Karapetiano atvira priemiesčio drama „Žmonės ten“ apmąsto aplinkos įtaką asmenybei. Ar gali žmogus iš tos aplinkos ištrūkti, o jei taip, tai kokia kaina? 
 
Apdovanojimai:
 
2012 m. – geriausio režisieriaus apdovanojimas Aikui Karapetianui „Baltijos debiutų“ tarptautiniame kino festivalyje (Svetlogorskas, Rusija).
 
Apie režisierių:
 
Aikas Karapetianas, gimęs 1983 m. Giumri mieste, Armėnijoje, užaugo Latvijoje. Įgijo meno istorijos bakalauro laipsnį Latvijos dailės akademijoje (Ryga) ir audiovizualinių menų magistro laipsnį Latvijos kultūros akademijoje (Ryga). 2007-aisiais A. Karapetianas pirmąkart įvertintas kaip režisierius: jo trumpametražis filmas „Pasibjaurėjimas“ (Riebums, 2007) pripažintas geriausiu studentišku filmu Latvijos kino festivalyje „Didysis Kristupas“. 2009-aisiais A. Karapetianas jau buvo šio festivalio žiuri narys, tais pačiais metais baigė studijas Kinematografijos mokykloje ESEC (Paryžius, Prancūzija). 2011 m. jis debiutavo kaip teatro režisierius: Latvijos nacionalinėje operoje pastatė Gioachino Rossini operą „Sevilijos kirpėjas“ ir sulaukė puikių žiūrovų bei kritikų atsiliepimų. „Žmonės ten“ – pirmasis jauno, bet jau pripažinto režisieriaus pilnametražis vaidybinis filmas.
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Aik Karapetian

Operatorius: Jānis Eglītis

Muzika: Elviss Zants, Kristaps Krievs

Vaidina: lya Shcherbakov, Semyon Serzin, Mareks Marcinkēvičs, Mikhail Razumovsky, Eduard Murashov, Viktorija Kondratenko, Agnese Frišfelde