Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2181

Vieniša sala

Üksik saar
Režisierius: Peeter Simm

Estija, Baltarusija, Latvija, Drama, 2012 m., 98 min., latvių, estų ir baltarusių k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais
„Vieniša sala“ – šiuolaikinis daugiasluoksnis kino pasakojimas. Literatūros profesorius negali suprasti savo sūnaus – lokomotyvo vairuotojo. Tarp jaunos mokytojos ir mokinio klostosi sudėtingi ryšiai. Du draugai, buvę jūreiviai, myli tą pačią moterį ir nė vienas iš šios trijulės neįstengia pabėgti iš meilės trikampio. Mergaitė neįgaliojo vežimėlyje kaltina mamą dėl savo nelaimės... Šių veikėjų ir kitų susijusių žmonių gyvenimo istorijos egzistuoja šalia viena kitos ir kartais susikerta. Svarbiausios čia yra emocinės žaizdos, kurių kiekvienas iš jų turi. Filmo herojus stebime kelias dienas, kol jie stengiasi susitaikyti su savo praeitimi ir gyventi toliau. Vienintelis dalykas, galintis jiems padėti, yra troškimas atleisti bei suprasti save pačius ir artimiausius žmones.
 
Apie režisierių:
 
Peeteris Simmas gimė 1953 m. Kivielyje, Estijoje. Savo kaip kino kūrėjo gyvenimą pradėjo 1976-aisiais, kai su pagyrimu baigė Maskvos valstybinį kinematografijos institutą (VGIK) (Rusija). Nuo to laiko P. Simmas sukūrė 12 vaidybinių ir 11 dokumentinių filmų, dirbo ir kaip teatro režisierius. Pirmasis pilnametražis jo darbas „Ką pasėsi“ (Ideaalmaastik, 1980) buvo uždraustas, pirmąkart viešai parodytas tik 1990-aisiais, tačiau išrinktas į geriausių visų laikų estų filmų dešimtuką. Paradoksalu, tačiau antrasis režisieriaus pilnametražis vaidybinis filmas „Arabela, pirato duktė“ (Arabella, mereröövli tütar, 1983) sutraukė 9,2 milijono žiūrovų tuometinėje SSRS. Jo filmas „Gerosios rankos“ (Head käed, 2001) pelnė keletą tarptautinių apdovanojimų, tarp jų – Manfredo Salzbergerio prizą Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje (Vokietija). Po to sekusi juosta „Georgas“ (Georg, 2007), pasakojanti apie legendinį estų operos daininką Georgą Otsą, tapo vienu populiariausių filmų Estijoje. Jausminga drama „Vieniša sala“ – naujausias pripažinto režisieriaus darbas.
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Peeter Simm, Mihkel Ulman

Operatorius: Vadim Poteev

Muzika: Henn Rebane, Andres Roots, Eva Mitreikina, Aleksei Saks, Raul Vaigla, Aleksei Shedko

Vaidina: Lembit Ulfsak, Juhan Ulfsak, Lenna Kuurmaa, Igor Sigov, Svetalana Zelenkovskaya, Boris Polunin