Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1925

Senelės įrašų studija

Amma Lo-fi
Režisierius: Orri Jónsson, Kristín Björk Kristjánsdóttir, Ingibjörg Birgisdóttir

Islandija, Danija, Dokumentika, 2011 m., 62 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, V

Sulaukusi brandaus 70 metų amžiaus, ji pradėjo įrašinėti ir leisti savo muziką tiesiai iš svetainės. Po 7 metų ji turėjo jau 59 albumus su daugiau nei 600 dainų – tai nesuskaičiuojama daugybė lengvai įsimenančių ekscentriškų kompozicijų, sumiksuotų iš naminių gyvūnų, žaislų, virtuvės rakandų skleidžiamų garsų ir klavišinių instrumentų melodijų. Jos vardas – Sigrídur Níelsdóttir. Netrukus ši islandų-danų kūrėja tapo garbinama kultine figūra Islandijos muzikos pasaulyje. „Senelės įrašų studija“ – kinematografinė duoklė išskirtinei muzikantei ir jos beribiam kūrybingumui. Filmas buvo kuriamas septynerius metus trijų muzikantų ir debiutuojančių režisierių, kuriuos įkvėpė ši atlikėja. Šioje muzikinėje dokumentikoje, jungiančioje filmuotą medžiagą ir animaciją, fiksuojamas produktyviausias Sigrídur Níelsdóttir gyvenimo periodas.

Apdovanojimai:

2011 m. – „Garso ir vaizdo“ apdovanojimas už geriausią muzikinį dokumentinį filmą Kopenhagos dokumentinio kino festivalyje CPH:DOX (Danija).

Apie režisierius:

Kristín Björk Kristjánsdóttir (gimė 1977 m.) – muzikantė ir menininkė, turėjusi didelės įtakos pastarojo dešimtmečio Islandijos meniniam gyvenimui. Ji – viena iš meno kolektyvo, idėjų kalvės ir įrašų kompanijos „Kitchen Motors“ įkūrėjų, taip pat, pasivadinusi Kira Kira, kuria ir atlieka muziką, yra išleidusi du albumus. Su filmu „Senelės įrašų studija“ Kristín debiutuoja ir kaip kino kūrėja.
Orri Jónssonas (gimė 1970 m.) įgijo menų bakalauro laipsnį Niujorko vaizduojamojo meno mokykloje (JAV) 1996 m. Jis yra grupės „Snowblow“, kuri yra įrašiusi albumų ir kino garso takelių, muzikantas. Orri Jónssonas taip pat ir fotomenininkas, 2011-aisiais jis išleido fotografijų albumą „Interjerai“.„Senelės įrašų studija“ – pirmasis jo režisuotas filmas.
Ingibjörg Birgisdóttir (gimė 1981 m.) – dailininkė, gyvenanti Reikjavike (Islandija). Ji sukūrė albumų viršelių ir muzikinių vaizdo klipų įvairiems Islandijos atlikėjams ir grupėms. „Senelės įrašų studija“ – pirmasis menininkės darbas kine. I. Birgisdóttir – šio filmo animacijos autorė.
 

Programos dalis: Muzika, keičianti pasaulį

Scenarijus: Kristín Björk Kristjánsdóttir

Operatorius: Kristín Björk Kristjánsdóttir, Orri Jónsson, Magnús Helgason

Muzika: Sigrídur Níelsdóttir