Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2253

Pirmoji naktis

Nuit #1
Režisierius: Anne Émond

Kanada, Drama, 2011 m., 91 min., prancūzų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N18
Klara (Catherine De Léan), 28 metų Kvebeko pradinės mokyklos mokytoja, lofte vykstančiame vakarėlyje sutinka Nikolajų, 31 metų amžiaus menininką iš Ukrainos. Netrukus jie jau aistringai glėbesčiuojasi Nikolajaus bute. Kai Nikolajus užmiega, Klara pavarto jo užrašus, išsimaudo ir prieš išeidama nufotografuoja jį mobiliuoju telefonu. Pabudęs ir išvydęs ją išeinančią, Nikolajus supyksta ir ima ją tardyti. Nors nežino net jos pavardės, jis ima vardinti tai, ką jau žino apie Klarą: kaip ji bučiuojasi, kokių žymių ant kūno turi... Per naktį Klara ir Nikolajus apnuogina vienas kitam savo baimes, nuoskaudas, nusivylimus ir atstumtumo jausmą. Režisierės Anne Émond filme „Pirmoji naktis“ tyrinėjama intymumas, meilė, neviltis, individualizmas, nerimas dėl santykių ir atskleidžiama, kad net trumpalaikių susitikimų metu gali užsimegzti tvirtas ryšys.
 
Apdovanojimai:
 
2011 m. – geriausios aktorės apdovanojimas Catherine‘ai De Léan Tarptautiniame Po kino festivalyje (Prancūzija).
2011 m. – Danielio Langlois apdovanojimas už novatoriškumą „Naujojo kino festivalyje“ (Monrealis, Kanada).
2011 m. – geriausio Kanados vaidybinio filmo apdovanojimas Tarptautiniame Vankuverio kino festivalyje (Kanada).
2011 m. – specialus žiuri paminėjimas Tarptautiniame Toronto kino festivalyje (Kanada).
2011 m. – didysis prizas Tarptautiniame Tiubingeno-Štutgarto frankofoniškų filmų festivalyje (Vokietija).
2012 m. – Claude‘o Jutra apdovanojimas už ypatingus debiutuojančio režisieriaus pasiekimus Génie apdovanojimuose (Torontas, Kanada).
 
Apie režisierę:
 
Anne Émond (g. 1982) – Kanados režisierė ir scenarijų autorė. 2005-aisiais baigė kino gamybos studijas Kvebeko universitete Monrealyje (Kanada). Parašė scenarijų ir režisavo apdovanojimų pelniusių filmų. Už trumpametražį filmą „Daiktų tvarka“ (L’Ordre des Choses, 2008) apdovanota kino produkcijos centro „Coop Vidéo de Montréal“ (Kanada) apdovanojimu už geriausią režisūrą. Filmas „Gimtys“ (Naissances, 2009) pelnė geriausio trumpametražio vaidybinio filmo apdovanojimą Tarptautiniame Bruklino kino festivalyje (Niujorkas, JAV). „Pirmoji naktis“ – pirmasis režisierės pilnametražis vaidybinis filmas.
Programos dalis: Platus kampas

Scenarijus: Anne Émond

Operatorius: Mathieu Laverdière

Muzika: Martin M. Tétreault

Vaidina: Catherine De Léan, Dimitri Storoge