Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2135

Nepastebima kontrolė

Low Definition Control
Režisierius: Michael Palm

Austrija, Dokumentika, 2011 m., 95 min., vokiečių k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V

„Nepastebima kontrolė“ – tai filmas apie vaizdus. Nesvarbu, kur eitume ar kur būtume, mes nuolat esame stebimi: visuomenėje, kur viešoji erdvė laikoma pavojaus šaltiniu, viskas priklauso nuo nuolatinio stebėjimo. Net banaliausia veikla (sumuštinio valgymas ar lagamino nešimas), atliekama išsivysčiusio pasaulio mieste, yra fiksuojama ir šifruojama vaizdo stebėjimo programų. Grūdėtus žmonių judesių ir kasdienių veiksmų viešose vietose kadrus bei medicinos aparatais sukurtus virtualius vaizdus papildo garso medžiaga iš tarpdisciplininės mokslinės konferencijos. Joje ekspertai kalbasi apie atvaizdus, balansuojančius tarp prisitaikymo ir maišto, sveikatos ir ligos, normalumo ir nukrypimo nuo normos. Teroristinės grėsmės, rizikos prevencijos ir visa apimančios kontrolės iliuzijų laikais šie atvaizdai pranašauja galimą ateitį. „Nepastebima kontrolė“ – tai žvilgsnis į šią ateitį.

Apdovanojimai:

2012 m. – antroji vieta geriausio originalaus pilnametražio filmo kategorijoje Tarptautiniame dokumentinio kino festivalyje „Documenta Madrid“ (Ispanija).

Apie režisierių:

Michaelis Palmas gimė 1965 m. Lince, Austrijoje. Baigė studijas Vienos kino akademijoje (Austrija), vėliau studijavo filosofiją, kiną ir medijas Vienos universitete. Parengė paskaitų ir publikacijų apie kino estetiką ir teoriją. Nuo 1988 m. dirba laisvai samdomu montažo režisieriumi ir garso dizaineriu, nuo 2001-ųjų kuria trumpametražius ir dokumentinius filmus. 2001 m. M. Palmas pradėjo kino seriją „Sutrikimai“ (Malfunctions), kurioje tyrinėja prieblandos zoną tarp mokslinių faktų ir mokslinės fantastikos, atkreipia dėmesį į technologinį progresą ir jo sukeliamas socialines dilemas ir kūrybos galimybes. Naujausias režisieriaus dokumentinis filmas „Nepastebima kontrolė“ taip pat priklauso šiam „Sutrikimų“ ciklui.

Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Michael Palm

Operatorius: Michael Palm

Muzika: Trevor Duncan, Maurice Ravel