Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2118

Miegamajame

W sypialni
Režisierius: Tomasz Wasilewski

Lenkija, Drama, 2012 m., 76 min., lenkų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N16
Keturiasdešimtmetė Edita (Katarzyna Herman) slėpdamasi nuo savo šeimos pabėga iš gimtojo miestelio į Varšuvą. Ji nakvoja viešbučiuose, o pasibaigus pinigams ima susitikinėti su vyrais, su kuriais susipažįsta internetu. Užmigdžiusi juos, Edita praleidžia naktį jų namuose. Taip ji susipažįsta ir su Patriku (Tomek Tyndyk), 35 metų menininku. Planas jį apsvaiginti žlunga, tačiau palaipsniui, praėjus nepasitikėjimui, tarp dviejų vienišių ima megztis nelengvas ryšys... „Miegamajame“ – debiutinis jauno lenkų režisieriaus Tomaszo Wasilewskio filmas – tai minimalistinė, išradingai nufilmuota, intriguojanti ir psichologiškai įtempta drama, kurioje veido išraiška ir gestais pasakoma daugiau nei žodžiais. Juosta, išsiskirianti įspūdinga pagrindinės aktorės Katarzynos Herman vaidyba, pasakoja istoriją apie pastangas pradėti naują gyvenimą ant praeities griuvėsių.
 
Apdovanojimai:
 
2012 m. – geriausios aktorės apdovanojimas Katarzynai Herman Košalino debiutinių filmų festivalyje „Jaunieji ir kinas“ (Lenkija).
 
Apie režisierių:
 
Tomaszas Wasilewskis gimė 1980 m. Lenkijoje. Studijavo Lenkijos nacionalinėje kino, teatro ir televizijos mokykloje Lodzėje bei Kino ir televizijos akademijoje Varšuvoje. Bendradarbiavo kuriant filmus „Antikristas“ (Antichrist, 2009, rež. Larsas von Trieras) ir „Moteris, sapnavusi vyrą“ (Kvinden der drømte om en mand, 2010, rež. Peras Fly). Taip pat jis buvo režisierės asistentu filme „33 gyvenimo scenos“ (33 sceny z życia, 2008, rež. Małgorzata Szumowska), kuris 2009-aisiais buvo rodomas ir Tarptautiniame Kauno kino festivalyje. T. Wasilewskis taip pat parašė ir režisavo keletą trumpametražių filmų. „Miegamajame“ – pirmasis jo pilnametražis filmas, pirmąkart parodytas šiųmetiniame Tarptautiniame Karlovi Varų kino festivalyje (Čekija) ir sėkmingai apkeliavęs didžiuosius Lenkijos kino festivalius.
Programos dalis: Tapatumai

Scenarijus: Tomasz Wasilewski

Operatorius: Marcin Martinez Swystun

Muzika: Leszek Możdżer

Vaidina: Katarzyna Herman, Tomek Tyndyk, Agata Buzek, Mirosław Zbrojewicz, Janusz Chabior